Žymų Archyvai: bažnyčia

„Giesmių šventės“ 2010 įspūdžiai (Nuotraukų galerija)

Paprašytas papasakoti liuteronų kun. Juozas Mišeikis, apie Žeimelyje įvykusią Giesmių šventę sakė, kad šiemet yra jubiliejiniai metai: LEBMS 15-os metų, Lietuvos nepriklausomybės 20-metis, ir 470 metų nuo pirmosios Žeimelio bažnyčios pastatymo. Žeimelyje tokia šventė organizuota pirmą kartą, dar ir todėl, kad šiaurės Lietuvoje tokie renginiai reti. Šiemet buvo pasirinktas Žeimelis, siekiant ir iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavusius dalyvius supažindinti su miesteliu bei jo bažnyčia. Susirinko 11 chorų bei ansamblių iš liuteronų ir reformatų bažnyčių: Vilniaus, Tauragės, Klaipėdos, Kretingos, Ž. Naumiesčio, Šilutės, Kauno bei Pagėgių. Du pučiamųjų orkestrai iš Klaipėdos ir Šilutės. Šventinėje pamaldų liturgijoje buvo giedamos mišių dalys iš kompozitorių S. Šimkaus, L. Abariaus, P. Bagdonavičiaus, FR. X. Gruberio mišių. Dalyvavo evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, daug kunigų, taip pat svečių iš Vokietijos ir Nyderlandų. Šventės dalyvius pasveikino Pakruojo savivaldybės mero pavaduotojas Romas Medzveckas.
Dalyvavo apie 170 choristų kurie ėmė rinktis jau ryte ir repetuoti, 15 val. eisana iš miestelio aikštės pajudėjo į bažnyčią kur ir vyko šventė.
Šventės įspūdžiai kuo geriausi, ir kadangi daugelis atvykusių į Žeimelį čia lankėsi pirmą kartą, juos nustebino tiek bažnyčios, tiek viso miestelio unikalumas, architektūra ir kiti šiam kraštui būdingi dalykai. Daug turiningai praleisto ir įdomaus laiko, daug kas mielai apsilankytų ir vėl, kad galėtų geriau susipažinti.

Tad siūlome prisiminti 2010 m. birželio 5d. (šeštadienį) vykusios tradicinės Lietuvos evangeliškų bažnyčių suaugusių bei jaunimo chorų ir ansamblių „Giesmių šventės“ – 2010 akimirkas.

Dėkojame Kęstučiui Pulokui ir Bartui Markevičiui už atsiųstas nuotraukas.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

Daugiau Šventės akimirkų galite išvysti  Kęstučio Puloko sukurtoje nuotraukų galerijoje.

„Giesmių šventė“ -2010

2010 m. birželio 5d. (šeštadienį) vyks tradicinė Lietuvos evangeliškų bažnyčių suaugusių bei jaunimo chorų ir ansamblių „Giesmių šventė“ -2010, skirta Lietuvos nepriklausomybės 20-ies metų, bei Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandraugos 15-os metų sukaktims paminėti. Šventė vyks Žeimelio evangelikų liuteronų bažnyčioje; renginio pradžia 15 val. Kviečiame visus dalyvauti.

Organizatoriai: Žeimelio ev.liuteronų parapija,

Kun. Juozas Mišeikis

Mob.tel.: 860609273; e-paštas: juozasmiseikis@gmail.com

Lietuvos Evangeliškos Bažnytinės Muzikos Sandrauga

Tel. +370-46-31 33 79; fax. +370-46-49 29 07

Pylimo g.2, 91249 Klaipėda

e-paštas: lebms@takas.lt, www.lebms.lt