Žymų Archyvai: Naujienos

„Giesmių šventės“ 2010 įspūdžiai (Nuotraukų galerija)

Paprašytas papasakoti liuteronų kun. Juozas Mišeikis, apie Žeimelyje įvykusią Giesmių šventę sakė, kad šiemet yra jubiliejiniai metai: LEBMS 15-os metų, Lietuvos nepriklausomybės 20-metis, ir 470 metų nuo pirmosios Žeimelio bažnyčios pastatymo. Žeimelyje tokia šventė organizuota pirmą kartą, dar ir todėl, kad šiaurės Lietuvoje tokie renginiai reti. Šiemet buvo pasirinktas Žeimelis, siekiant ir iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavusius dalyvius supažindinti su miesteliu bei jo bažnyčia. Susirinko 11 chorų bei ansamblių iš liuteronų ir reformatų bažnyčių: Vilniaus, Tauragės, Klaipėdos, Kretingos, Ž. Naumiesčio, Šilutės, Kauno bei Pagėgių. Du pučiamųjų orkestrai iš Klaipėdos ir Šilutės. Šventinėje pamaldų liturgijoje buvo giedamos mišių dalys iš kompozitorių S. Šimkaus, L. Abariaus, P. Bagdonavičiaus, FR. X. Gruberio mišių. Dalyvavo evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis, daug kunigų, taip pat svečių iš Vokietijos ir Nyderlandų. Šventės dalyvius pasveikino Pakruojo savivaldybės mero pavaduotojas Romas Medzveckas.
Dalyvavo apie 170 choristų kurie ėmė rinktis jau ryte ir repetuoti, 15 val. eisana iš miestelio aikštės pajudėjo į bažnyčią kur ir vyko šventė.
Šventės įspūdžiai kuo geriausi, ir kadangi daugelis atvykusių į Žeimelį čia lankėsi pirmą kartą, juos nustebino tiek bažnyčios, tiek viso miestelio unikalumas, architektūra ir kiti šiam kraštui būdingi dalykai. Daug turiningai praleisto ir įdomaus laiko, daug kas mielai apsilankytų ir vėl, kad galėtų geriau susipažinti.

Tad siūlome prisiminti 2010 m. birželio 5d. (šeštadienį) vykusios tradicinės Lietuvos evangeliškų bažnyčių suaugusių bei jaunimo chorų ir ansamblių „Giesmių šventės“ – 2010 akimirkas.

Dėkojame Kęstučiui Pulokui ir Bartui Markevičiui už atsiųstas nuotraukas.

This SimpleViewer gallery requires Macromedia Flash. Please open this post in your browser or get Macromedia Flash here.
This is a WPSimpleViewerGallery

Daugiau Šventės akimirkų galite išvysti  Kęstučio Puloko sukurtoje nuotraukų galerijoje.

Žeimelio miestelio žiniatinklio buveinė startavo!

Pagaliau… Praėjus keletui metų nuo to momento, kai kilo mintis įkurti Žeimelio žiniatinklio buveinę (nenoriu rašyti „svetainę“, nes ji žeimeliečiams gali sukelti visai kitokias asociacijas) ir keleto atidėliojimų, projektas startavo. Nesvarbu, kad jame kol kas tik keletas įrašų ir dar ne viskas išbaigta. Svarbu, kad buveinė jau veikia.

Tikiu, ji sujungs, suartins miesteliečius, gyvenančius čia ar palikusius gimtinę. Tikiuosi visų Jūsų palaikymo ir pritarimo. Jūsų pagalba tikrai bus naudinga. Tad laukiu visų geranoriškų pagalbininkų, kurie norėtų prisijungti prie projekto vystymo komandos. Kreipkitės elektroniniu paštu:Liudas.Tumonis@zeimelis.lt. Tad sveikinu visus su šiuo įvykiu ir linkiu visiems gerų įspūdžių.

Pagarbiai, dr. Liudas Tumonis.