Žymų Archyvai: veterinarai

Veterinarijos gydytojas mokykloje

„Neliesk manęs, mylėk mane, rūpinkis manimi“. Tokie žodžiai užrašyti ant atmintinės pagamintos Žeimelio bendruomenės dėka,  pasiekė 157 šventės dalyvius.

Balandžio 28 diena Žeimelio vidurinėje mokykloje buvo išskirtinė. Išskirtinė tuo, kad į mokyklą su šventine nuotaika atvyko gausus veterinarijos gydytojų būrys: Pakruojo rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Valentina Svečiulienė, Pakruojo rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr.specialistė – maisto produktų inspektorė Ramutė Galčiuvienė, privatūs veterinarijos gydytojai Rolandas Niekis, Dainius Šlamis, Kęstutis Valentinavičius.

[svgallery name=”2011 04 28 Veterinarijos gydytojas mokykloje”]

Veterinaras – rašomas iš Didžiosios raidės, taip būtų galima pasakyti apie Pakruojo VMVT viršininkės Valentinos Svečiulienės  veterinarijos gydytojų apsilankymo tikslą mokykloje. Tai kilni profesija, reikalaujanti ypatingų žinių, noro ir pašaukimo. Veterinaro darbas sukantis gyvenimo ratą „Nuo lauko iki stalo“ gana sudėtingas, todėl jame triūsia  gausus specialistų būrys. Tai gydytojai atsakingi už gyvulio sveikatingumą ir gydytojai atsakingi už maisto kontrolę. Vienas iš jų, tai veterinarijos gydytoja Ramutė Galčiuvienė. Ji kontroliuoja maisto kokybės reikalavimų vykdymą.

Po klausimo ar turite namuose savo augintinį, salėje pakilo rankų „miškas“. Mūsų vaikai – tai mūsų gyvenimo atspindys. Jie visada pamato ir pastebi tą,  pro ką praeina aukštai iškelta galva. Jų mažose širdutėse visada atsiranda vietos meilei gyvam, švelniam augintiniui, jų mažos rankutės apgaubia globa visus kelyje sutiktus, surastus gyvūnėlius. Mūsų šiandieninėje gyvenimo rutinoje mielas namų augintinis ne retai tampa pirmuoju mūsų vaikų užtarėju at net guodėju. Todėl tikrai nebuvo lengva veterinarijos gydytojui Kęstučiui Valentinavičiui pasakyti, kad kai kada nereikia liesti pamesto ar užmiršto gyvūnėlio. Tokie gyvūnėliai randa savo gyvenimą, savo likimą, o susirgę – veterinarą. Apie tokią dieną, pilną ligoniukų  vaikams papasakojo  veterinarijos gydytojas Rolandas Niekis. Pasak gydytojo, tai sudėtingas procesas tiksliai diagnozuoti ir gydyti, kai mažasis pacientas kalba savo kalba. Kur išmokti gyvūnų kalbos subtilybių, vaikams paaiškino renginyje dalyvaujantis ką tik baigęs mokslus jaunas veterinarijos gydytojas Dainius Šlamis. Ir kaip buvo smagu matyti salėje ranką, kuri reiškė, kad ateityje ši ranka gydys gyvūnėlius. O gal, po renginio atsiras ir daugiau mokinių, siejančių savo ateitį su veterinarija.

Veterinarijos gydytojų šventinė viešnagė mokykloje baigėsi Žeimelio seniūnijos nupirktais saldainiais: kregždutėmis, karvutėmis, voveraitėmis, žąsies kojelėmis ir reto skonio, pačios Pakruojo rajono VMVT viršininkės Valentinos Svečiulienės iškeptu pyrago valgymu.

Tad su veterinarijos gydytojo metais, gerbiami veterinarijos gydytojai.

Kęstutis Valentinavičius.