Žymų Archyvai: vertybė

Tikėtina, savaitgalį Žeimelyje pasidarbavo kultūros paveldo griovėjai, ir „ juodieji“ archeologai

Iš Žeimelio pasiekė žinia, kad tikėtina, jog savaitgalį pačiame miestelio centre pasidarbavo kultūros paveldo griovėjai, ir juodieji archeologai.

Kaip žinia ši miestelio dalis priklauso Žeimelio kapinynui, kuris yra įtrauktas į LR nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą (Numeriu AR1914). Saugomų miestelio teritorijų ribas galima pamatyti adresu: kvr.kpd.lt/heritage/.

[svgallery name=”2012 05 Paveldo naikinimas”]

Prieš atliekant bet kokius kasimo darbus šiose teritorijose, yra būtini žvalgomieji archeologiniai kasinėjimai. Yra žinių, kad už tikruosius archeologus tai atliko „ juodieji“ archeologai su metalo ieškikliais.

Kiek žinoma, darbai vyko savaitgalį, kada nedirba kontroliuojančios institucijos. Dar keisčiau, kad tai vyko tiesiai po miestelio seniūnės Vitalijos Dobrovolskienės langais. Vėliau skubėta kuo greičiau paslėpti visus teritorijos darkymo įkalčius.

Žvelgdami į šias nuotraukas, tikimės kuo greitesnio atsakingų institucijų pareigūnų, seniūnės atsakymų, ar visi šie kasimo darbai buvo vykdomi laikantis įstatymų ir turint visus reikiamus leidimus.