Žymų Archyvai: sportas

Judėjimo savaitė

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija rugsėjo 21 – 27 dienomis skelbė akciją “Judėjimo savaitė”. Mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų bendruomenes kvietė ne tik į tradicinį bėgimą, bet ir pasiūlė naujovę – mankštą. Prie šios iniciatyvos prisijungė Žeimelio gimnazijos ir Žeimelio darželio – daugiafunkcinio centro „Ąžuoliukas“ bendruomenės.

Visą savaitę pradinių klasių mokiniai per ilgąją pertrauką šoko kartu su kūno kultūros mokytoja Egle Saudargaite, vyresnių klasių mokiniai judėjo šalia mokyklos esančioje krepšinio aikštelėje, ant lauko treniruoklių ar stadione. Trečiadienio rytą, pirmą pamoką abi bendruomenės buvo sukviestos rytinei mankštai į Žeimelio miestelio turgelio teritoriją. Judriąją mankštą rodoma mokytojos Eglės atliko nuo 3 metų mažylių iki senjorų, galėjo prisidėti visi norintys.
Pirmieji ketvirtadienio ryte į Žeimelio stadioną sugūžėjo darželio “Ąžuoliukas“ auklėtiniai, lydimi auklėtojų ir auklėtojų padėjėjų. Atlikę pramankštos pratimus kartu su gimnazijos mokytoja, mažieji suskirstyti į amžiaus grupes rikiavosi prie starto linijos. Vos tik gavę starto signalą mažieji greituoliai palaikomi atėjusių tėvelių, auklėtojų Elitos, Liudos, Daivos, Dianos, Daivutės, auklėtojų padėjėjų, l.e.p. direktorės Laimos skuodė link finišo. Visi finišavę gavo „Judėjimo savaitės“ diplomus. Visi norintys gimnazijos moksleiviai rinkosi bėgimui po pamokų. Mokinių būrys kas bėgdamas, kas eidamas įveikė jo amžiaus grupei skirtą atstumą. Gausiausiai dalyvavo 5 ir 1g klasių mokiniai. Savaitės renginius vainikavo pradinių klasių „Rudenėlio“ šventė – bėgimas Žeimelio pušynėlyje prie ežerėlio. Šį bėgimą padėjo organizuoti Žeimelio bendruomenės centras. Mokiniams buvo įteikti „Judėjimo savaitės“ diplomai, o užėmusiems prizines vietas projekto „Judam 2015” medaliai.

Kūno kultūros vyr. mokytoja Eglė Saudargaitė

Skambėjo teniso raketės

Vasario 11 dieną į IV-ąsias Žeimelio atviras stalo teniso pirmenybes, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti, sukvietė Žeimelio vidurinės mokyklos sporto salė. Kad renginys būtų tikrai šventiškas, pasirūpino Žeimelio sporto entuziastas ir pagrindinis varžybų rėmėjas Valdas Jankauskas, kuris Žeimelio krašte puoselėja ne tik svarsčių kilnojimą, bet ir kitas sporto šakas. Todėl varžybos, prasidėjusios ankstų rytą ir užsitęsusios iki pat vėlumos, dalyviams neprailgo. Šaltą vasario šeštadienį visus svečius sutiko muzika, karšta arbata, kava, sausainiai, o kiekvienam užsiregistravusiam dalyviui buvo įteiktos atminimo gairelės.

[svgallery name=”2012 02 Stalo tenisas”]

Į varžybas atvyko tikrai gausus būrys dalyvių: iš Linkuvos, Lygumų, Degučių, Pakruojo, vietos mokyklos ir seniūnijos sporto entuziastai. Viso trisdešimt vienas dalyvis.
Stalo tenisas – viena iš sporto šakų, kurioje visiškai nepaisoma amžiaus. Ją lydi kiekvieno individualus sportinis meistriškumas ir sėkmė. Tai vykusios varžybos ir patvirtino. Tad su pergale teko sveikinti jaunuosius stalo teniso virtuozus iš Degučių. Trečią vietą iškovojo Laurynas Kačkis. Antroji vieta atiteko Tomui Badarui. Na o visus savo meistriškumu pribloškė 12– os metų stalo teniso „vunderkindas“ Deividas Butnoras. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti Valdo Jankausko taurėmis ir Žeimelio bendruomenės centro diplomais.
Renginio organizatoriai ir vyresnio amžiaus varžybų dalyviai džiaugėsi, kad Pakruojo rajono stalo tenisas turi puikią ateitį ir dideles perspektyvas.

Žeimelio bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.