Žymų Archyvai: senjorai

Senjorai su kalėdaičiais pas Žeimelio vidurinės mokyklos pradinukus

Visus metus puoselėtą pažadą, kad Žeimelio bendruomenės centro senjorai prieš Šv. Kalėdas apsilankys Žeimelio vidurinėje mokykloje ir parneš pradinukams džiugią šventę įvykdė gruodžio 16 dieną.

Minėtą dieną būrelis senjorų nuo pat ryto tiesė baltą staltiesę ir dengė parodomąjį Kūčių vakaro stalą ir vis skaičiavo, kad būtų 12 populiariausių senovinių patiekalų.

Įdomiausia visiems vaikams buvo paragauti  aguonų pieno.

[svgallery name=”2011 12 Advento renginys mokykloje”]

Kūdikėlio  gimimo istoriją priminė iš molio nulipdyta prakartėlė, kurią sukūrė senjorės Elenos Vaznienės  dukra prieš keletą metų.

Apie didžiųjų žiemos švenčių papročius  mokinukams ir jų mokytojams išsamiai papasakojo šventinės idėjos sumanytoja senjorų vadė Vida Paliliūnienė.

Šventėje moloniai sutiko dalvauti ir Žeimelio klebonas Vaidas Mikalčius. Vaikai drąsiai uždavinėjo rūpimus klausimus.

O kokia gi šventė be dovanų! Senjorų vardu dovanėles (kūčiukus) įteikė 5 klasių atstovams Kalėdų senelio patikėtinė.

Saldžias dovanėles pradinukai gavo ir iš klebono.

Baigiantis pažintinei šventei, mokytoja Onutė Grigaliūnienė  apsidžiaugė: „Nuo šiandien mokykloje dar viena tradicija“.

Zita Čeponienė.

Rudenėlio šventė 2011

Spalio 14 dieną Žeimelio miestelyje vyko turgelis  „Rudenėlio šventė“. Šis renginys ypač laukiamas Žeimelio mokyklos mokinių. Tad jų gausus dalyvavimas šventėje visada tampa tikra puošmena. Ir  visiškai nesvarbu, kiek kurio mamytė plušėjo prie vaikiškos prekės paruošimo, visiškai nesvarbu kiek pats prisidėjai, svarbu yra tai, kad paruoštas gaminys buvo pagamintas su dviguba meilė ir jį  nupirko ne kas kitas, o tavo paties klasiokai, vyresni draugai, ar senelis bei močiutė… Žinoma, vaikai į šventę atsinešė parodyti kas jiems svarbiausia, o svarbiausia kas švelnu ir gyva – balandžiai, triušiukai. Taip pat „Rudenėlio šventėje“ netrūko sūrių, bulvių, moliūgų, obuolių, grūdų ir kitokių stalo ir lauko gėrybių. Jomis pasirūpino vietos bendruomenė, Žeimelio žemės ūkio mokyklos mokiniai.

[svgallery name=”2011 Rudenelio svente”]

Žeimelio bendruomenės centras nuoširdžiai dėkoja Stanislovui Zuokui už trankią polkutę,  Žeimelio žemės ūkio bendrovės pirmininkui Kazimierui Ščeponui už  suteiktą pastogę, juk tos dienos  rytas aušo žvarbokas, o diena nuo laimingų šypsenų tapo karšta ir puiki.

Žeimelio bendruomenės pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.

Žeimelio senjorai keliauja

Ankstyvą gražų birželio 17 d. rytą Žeimelio bendruomenės senjorai prie liuteronų bažnyčios susirinko pirmai išvykai. Dvidešimt senjorų su pakilia nuotaika susėdom į pasisamdytą autobusą. Geros kelionės palinkėjo atėjęs palydėti Žeimelio bendruomenės pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.

Pirmoji pažintinė stotelė buvo Žagarės žirgynas. Su žirgais supažindino jų globėjas ir žirginio sporto puoselėtojas V. Staškevičius. Puodų namelis, Barboros Žagarietės bažnytėlė ir Žvilgaičių piliakalnis paliko gerų prisiminimų.

[svgallery name=”2011 06 18 Senjorai keliauja”]

Pavažiavus 15 km, savo grožiu pasitiko Latvijos Tervitės parkas. Po parką bėgiojom kaip jauni, tikriausiai  nuo to jaunystės ir grožio eliksyro, kurio pavaišino Raganiukė iš amžinai verdančio katilo. Buvo nuostabu pamatyti, kaip iš medžio ir jo šakų be jokių priemonių tik žmogaus rankų prisilietimu sukurtos pasakų skulptūros. Tai garsios latvių rašytojos vaikams pasakų personažai. Aplankėm ir namą, kuriame vaikų rašytoja Anna Brigadere prieš daugiau, kaip 100 metų rašė.

Užėjęs lietus nesugadino nuotaikos. Buvo smagu. Už išvyką autobusu visi padėkojome klubo įkūrėjai V. Paliliūnienei.  Jau planuojame ir kitą kelionę.

Zita Čeponienė.

Žeimelio senjorus suviliojo dekupažas

Tą pirmą kartą, kai Žeimelio bendruomenės „Senjorų klubas“ organizavo dekupažo mokymą, labai pergyvenau, kad negalėsiu jame dalyvauti. Dar labiau parūpo, kai po užsiėmimo dalyvės papasakojo, kad buvo labai įdomu ir naudinga. Kas tas dekupažas ir kaip tai yra daroma, parūpo ne tik man, bet ir daugeliui žeimeliečių. Kad tas brangus užsiėmimas užima daug laiko, jau žinojome, taip pat žinojome, kad kai kas Žeimelyje su tuo sunkiu ir kruopščiu darbu jau susipažinęs. Tad smalsumas nugalėjo. Mes paprašėme Genutės Virbalinės ( Žeimelio seniūnijos socialinės darbuotojos) kad nupirktų reikiamų mokymo priemonių ir  dar kartą  paaukotų savo brangaus laiko dekupažo mokymams.

[svgallery name=”2011 03 Zeimelio dekupazas”]

Kovo 18 dieną, nuo pat ankstyvo penktadienio ryto Žeimelio „blusų turgelyje“ senjorų klubo narės kilnojo ir rinkosi sendaikčius, kuriuos, įsigijus už vieną litą, būtų galima restauruoti  ir paversti širdžiai mielu daikteliu. Vakarop, po darbo, pasisemti žinių  į Žeimelio seniūniją susirinko 15 žmonių. Kadangi salė buvo užimta, Žeimelio seniūnijos seniūnė Vitalija Dobrovolskienė užleido didesnį kabinetą.  Vizma Uozuolienė ir Aina Feldmanienė  atskubėjo jau į antrą užsiėmimą, tad jos  jau iš namų turėjo pasiruošusios ruošinukus. Buvo įdomu žiūrėti, kaip Audrutė Jarašiūnienė susikaupusi gražina savo užrašų knygelę, kaip Jūratė Lukošiūnienė  ant medinės rudos lėkštutės tupdo gelsvą katiną… Savu darbu ne labai džiaugiaus, tačiau su kokiu baltu pavydu  žiūrėjau, kaip Emilijos Bumblienės nusipirkti seni apšiurę padėklai tapo gražiais suvenyrais. Moteris džiaugėsi, kad jos gelsvos saulėgrąžos ant dangaus spalvos padėkliuko  bus dovana  ypatingai progai. Bendruomenės fotografė Larisa Kazakevičiene su dukryte Beata karpė drugelius ir dėliojo ant mažos skrynutės. Drugeliai saugos Beatos „brangenybes“. Vizma Uozuolienė savo beąsiam uzbonui skyrė daugiausiai laiko. Jis iš rudo ir pasenusio tapo šviesiai mėlynu, pasipuošęs didžiulėmis rožėmis. Manau, kad toks uzbonas papuoštų kiekvieno namus. Pūpsotų sau kampe, o į jį įmerktos pirmos pavasario gėlės… Tokią puošmeną norėčiau turėti namuose ir aš.

Tą dieną visi karpėm, dažėm, lipdėm. Klijai ir lakas ėjo iš rankų į rankas… Tik kartais paklausdavom Genutės Virbalinės patarimo, kaip elgtis su viena ar kita medžiaga. Kai mūsų darbai ėjo į pabaigą, atsipūtėme ir tyliai uždainavome… Taip buvo gera širdžiai. Mūsų darbai buvo nupiešti, tačiau dvelkė artumu ir pavasario šiluma.

Kai Larisa Kazakevičienė pasiūlė nufotografuoti mūsų „suvenyrus“, ir aš pastačiau savo vazelę, kuri primins man apie tos dienos nepaprastus išgyvenimus, įspūdžius, spinduliuojančius paprastą šilumą ir jaukumą.

Žeimelio bendruomenės centro tarybos narė Zita Čeponienė.

Senjorų sambūriui praėjus

Šventinis laikotarpis visada būna laukiamas, nes kiekvieną pakylėja dvasiškai. Ir ta didelė, šilta dvasia ateina iš amžių glūdumos, iš mūsų protėvių, senolių – mums artimų žmonių. Gal todėl kiekviena šiltoji gyvasties banga mums yra labai brangi. Ji užpildo kiekvieno iš mūsų sielą, aplanko namus, įžiebia viltį tikėjimo ir įprasmina mūsų gyvenimą. Su ta garbinga misija Žeimelio bendruomenės centro senjorų klubas buvo susirinkęs prieššventiniam vilčių ir apmastymo vakarui. Būtent tokiuose vakaruose, kai kiekvienas ištartas žodis skamba iš sielos gelmių, su dovana ir viltimi, kai kiekvienas šventinio stalo patiekalas paruoštas gyvenimo vagų išvagotų rankų, uždega mumyse didelį šviesos ir tikėjimo židinį.

[svgallery name=”Senjorai ir Senelis 2010″]

Ir kai visų prie stalo esančių veidai nušvinta gerumo šypsena, norisi ja pasidalinti su tais, kurie liko namuose, įkalinti metų naštos, kuriems reikia atjautos ir paprasto dėmesio. Tada  į pagalbą ateina ilgai lauktas Kalėdų senelis. Tai jis kiekvienam Žeimelio senoliui atnešė į namus Kalėdinės dvasios, palinkėjo sveikatos, laimės. Priminė, kad tik Jūsų mielieji seneliai, močiutės dėka  gyva Kalėdų dvasia. Ir tik Jūsų dėka ji gyvuos tėvų ir vaikų širdyse.

Su šventėmis jus visus!

Žeimelio bendruomenės pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.