Žymų Archyvai: projektas

Sutvarkyta aplinka šalia Žeimelio bendruomenės centro

Žeimelio bendruomenės centras vykdė projektą „Teritorijos prie Žeimelio bendruomenės pastato sutvarkymas“. Lėšas projekto įgyvendinimui skyrė LR žemės ūkio ministerija. Teritorijos tvarkymas buvo labai sudėtingas, nes reikėjo atvežti, užpilti ir išlyginti beveik 11 arų teritorijos. Teritorija buvo labai apleista, daug šiukšlių, įvairių krūmynų ir didelis nuolydis. Labai padėjo Žeimelio žemės ūkio bendrovės vadovas Ž. Ščeponas. Bendrovės dėka buvo atvežta daug žemės, viskas išlyginta. Teritoriją apsodinome tujomis. Pasodinome daugiamečių augalų ir gėlių. Yra pastatytos supynės vaikams, suolai, pavėsinė.

Kadangi vyksta patalpų remontas, teritorijos negalėjome šiais metais apsėti žole (nes teritorijoje daug važinėjama). Tikimės pavasarį viską sutvarkyti, kad žeimeliečiams būtų smagu su vaikučiais leisti laisvalaikį.

Projekto „Žeimelio miestelio praeitis ir dabartis atvirukuose“ naujienos

Pagal strategijos „Pakruojo rajono 2007-2013 m. kaimo plėtros strategija“ priemonę „Krašto savitumo puoselėjimas ir patrauklaus įvaizdžio formavimas“,  paramos sutartis Nr. LEADER-09-PAKRUOJIS-01-004, vykdome projektą „Žeimelio miestelio praeitis ir dabartis atvirukuose“.

[svgallery name=”Zeimelis atvirukuose 2010″]

Projektas  sudomino ne tik Žeimelio gyventojus  bet ir Žeimelio vidurinės mokyklos,  Žeimelio žemės ūkio mokyklos, Bardiškių mokyklos,  Degesių mokyklos moksleivius. Atvirukai buvo piešiami, modeliuojami  įvairia technika ir grafika. Gausi atvirukų ekspozicija eksponuojama Žeimelio žemės ūkio mokykloje, Bardiškių mokykloje, Žeimelio vidurinėje mokykloje ir Žeimelio seniūnijos salėje.  Spalio 21 dieną  gyventojai bus supažindinti su projekto rezultatais, pagerbti projekto dalyviai, jiems įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės. Dešimt laimėjusių atvirukų bus išleista 400 vnt. tiražu bei atvirukų katalogas 100 vnt. tiražu. Laukiame jūsų su pasiūlymais ir vertinimais ir tikimės, kad ir jūsų namuose liks mažytė projekto dalis apie Žeimelio miestelio praeitį, dabartį atviruke.

Žeimelio bendruomenės centro tarybos pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.

Svečiuose „Marabu“ komanda

Rugsėjo 22 dieną Žeimelio vidurinė mokykla sulaukė svečių. Trys merginos: Malvina Kruopytė, Monika Skaringaitė ir Greta Garalevičiūtė, iš Vaškų vidurinės mokyklos atvyko papasakoti apie jaunimo projektą „Junk ryšį“, į kurį pačios įsitraukė prieš pusmetį, parašiusios projektą programai „Veiklus jaunimas“ ir gavę ES finansavimą savo veiklai. Šiuo projektu siekiama suteikti jaunimui kuo daugiau užimtumo.

Žeimelio vidurinę mokyklą pasirinko todėl, kad Pakruojo rajonas, taip pat kaip ir Pasvalio, yra įtrauktas į „Baltųjų dėmių“ sąrašą. Tai reiškia, kad šie rajonai dar nėra pasinaudoję 2007-2013 metų ES programa „Veiklus jaunimas“.

[svgallery name=”Mokyklos sveciuose Marabu 2010″]

Vaškietės merginos, pasivadinę „Marabu“ komanda, visą  vasarą važinėjo po aplinkinius kaimus, klausėsi jaunimo problemų, linksmino juos įvairiais žaidimais. Ši komanda labai džiaugėsi puikiai  suorganizuota Vaškų miestelio švente, kurioje daug dėmesio buvo skiriama jaunimo užimtumui: vyko įvairios rungtynės, mokiniai pardavinėjo savo rankdarbius, vyko amatų kiemeliai. Merginos prisipažįsta nesitikėjusios tokio didžiulio aplinkinių palaikymo: „Galvojome, kad bus labai sunku, tačiau žmonės padėjo, kiek tik galėjo. Ypač dėkingos esame miestelio seniūnui, kuris suteikė  transportą važinėti po aplinkinius kaimus, ieškoti muzikantų  miestelio šventei, pastoviai teikė visokeriopą pagalbą. Kai tik galėsime, būtinai jam atsidėkosime.“

Merginos su didžiuliu entuziazmu pasakojo savo nuotykius, problemas, patirtas vykdant šį projektą, tačiau teigia visai nesigailinčios, jog užsiima tokia veikla. „Teko bendrauti su daugybe žmonių, aplankėme daug vietų, neatsimename nė vieno savaitgalio, praleisto namie. Vis kur nors važiuojame, su kuo nors susitinkame“- pasakojo „Marabu“ merginos.

„Marabu“ komanda pasidalino savo patirtimi, paskatino mus nebijoti rašyti  projektus, parodyti, kad ir jauni, mažai patyrę asmenys, gali užsiimti naudinga ir prasminga veikla.

Žeimelio vidurinės mokyklos 12 kl. mokinė Karolina  Magelinskaitė.

Projektas „Žeimelio praeitis ir dabartis atvirukuose“ startuoja

Žeimelio bendruomenės centras jau eilę metų aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, kurios dėka miestelis gražėja, tvarkomi visuomeninės paskirties plotai, rengiamos tradicinės šventės.

Neseniai parengėme projektą „Žeimelio praeitis ir dabartis atvirukuose“.

Šiais metais miestelis švęs 510-ąsias įkūrimo metines. Miestelis yra garsus savo architektūriniais paminklais, unikaliu senamiesčiu, susiformavusiu dar XIXa. Dėl šios priežasties mūsų miestelis yra įtrauktas į Lietuvos urbanistikos paminklų sąrašą. Be to, miestelį garsina gausus įžymių, svarbių Lietuvos istorijoje, asmenų sąrašas. Tai pirmasis Lietuvos fizikas-chemikas Teodoras Grothus, skulptorius Kęstutis Balčiūnas, fizikos ir gamtos mokslų daktaras Vincentas Dienys, kompozitorius Julius Juzeliūnas ir kt.

Labai džiaugiamės, kad  VVG „Pakruojo partnerystė“ pritarė šio projekto svarbai ir pastoviai konsultavo rengiant projektą.

Šio projekto metu sieksime priminti apie Žeimelio istoriją, išsaugant jo unikalumą, garsinant jo garbų vardą. Šiandien Žeimelis žinomas tik labai ribotoje aplinkoje, susidarančioje dėl poreikio aplankyti gimines bei draugus. Siekdami gerinti miestelio žinomumą ir populiarumą, pasirinkome atvirukų ir katalogų gamybą ir leidybą.

Nuo šio straipsnio paskelbimo prasideda ir tęsiasi iki birželio 1d. konkursas „Žeimelio praeitis ir dabartis atvirukuose“, kuriame kviečiame aktyviai dalyvauti Pakruojo rajono savivaldybės vidurinių ir pagrindinių mokyklų mokinius, Pakruojo kultūros namų Dailės studijos narius, mūsų krašto dailininkus profesionalus, dailininkus mėgėjus – visus, kuriems rūpi Žeimelis,  jo  istorija ir kultūra. Kviečiame atvykti į Žeimelį, susipažinti  su miestelio architektūros objektais, aplankyti „Žiemgalos“ muziejų ir patirtus įspūdžius perteikti piešiniuose.

Žeimelio vidurinėje mokykloje surengsime atvirukų apie Žeimelį parodą ir jos pristatymą visuomenei. Sudaryta komisija atrinks 10 gražiausių, labiausiai atspindinčių Žeimelio įvaizdį, architektūrą, kultūrą ir savitumą atvirukų. Jie bus išleisti  400 vnt. tiražu. Komisijos atrinktų atvirukų nugalėtojai bus pagerbiami ir apdovanojami  šventės metu. Atvirukus ir katalogus viešinsime miestelio bendruomenės švenčių metu, platinsime turizmo centruose, dalinsime įtakingiems miestelio svečiams.

Šis projektas, be atvirukų ir katalogų gamybos, suteikė galimybę įsigyti nemažai techninių priemonių. Iš projekto lėšų nusipirksime garso aparatūrą, skaitmeninį fotoaparatą, nešiojamą kompiuterį ir projektorių bei kitas priemones, kurių iki šiol neturėjome ir kurios labai reikalingos švenčių ir renginių organizavimui, spausdinimui, veiklos įamžinimui.

Manome, kad atvirukai, kuriuose Žeimelis bus atskleidžiamas visuomenės ir moksleivių akimis, bus neabejotinai efektyvi ir patraukli rinkodaros priemonė, prisidedanti prie Žeimelio patrauklumo didinimo. Be to, atvirukai atliks ir kitas svarbias funkcijas – informavimo, sudominimo, paskatinimo, kvietimo atvykti.

TODĖL MALONIAI  KVIEČIAME  AKTYVIAI  DALYVAUTI  ŠIAME  PROJEKTE.

Žeimelio bendruomenės centro pirmininkė, projekto vadovė

Raimonda Gasperavičienė