Žymų Archyvai: prašymas

Dėl Staškaviečių kaimo kapinėse išpjautų šimtamečių medžių

Iš gerb. Barto Markevičiaus gautas laiškas su atviru prašymu – skundu, adresuotu Žeimelio seniūnijai, rajono  savivaldybės administracijai bei Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės departamentui.

Kreipimosi tekstas:

Prašymas – Skundas


2012 m. spalio 1 d. buvau informuotas, kad Staškaviečių kaime, esančiose kapinėse yra barbariškai išpjauti šimtamečiai medžiai. Medžiai, saugojo amžino poilsio atgulusius, aplinkinių kaimų ir miestelio senuosius gyventojus. Medžiai buvo neatsiejama dalis istorijos ir ilgametės ramybės – grožio pavyzdys. Tačiau piktavalio, dėka, medžiai buvo pašalinti ir panaudoti šildymui.

Prašau, kad būtų pateiktas argumentuotas paaiškinimas, dėl barbariško poelgio. Taip pat, pateikta želdinių specialistų išvada, kuri yra suderinta su aplinkosaugininkais ir komisija. Sudaryta komisija įvertina medžių būklė ir nustato tolimesnius veiksmus. Gavusi specialistų, o ne piktavalių išvadas, seniūniją nurodo, sau pavaldžiai tarnybai pašalinti grėsmę keliančius objektus.

2012 m. spalio 2 d. kalbėdamas telefonu su Žeimelio seniūne, buvau informuotas, kad neva buvo, gautas Janinos Šimaitienės prašymas, kuri yra kažkokios bendruomenės pirmininkė, su atsakymu, prašau pateikti ir minėtą prašymą, bei komisijos išvadas. Remiantis aukščiau išdėstytų, prašau, pagal galimybę atsakyti, kuo skubiau. Tai pat paaiškinti, kaip kapinės bus sutvarkytos dabar ir kokie planai yra dėl minėtų, kapinių, nes griauti yra visuomet paprasčiau, nei statyti. Manau, nebūtu labai malonu, jei stomatologas ištrauktu, dantis ir į jų vietą nieko neįdėtu, manau būtu ir nepatogu, ir negražu, taip yra ir su šimtamečiais medžiais, kurie buvo pasodinti, dar tada, kai nei manęs nei jūsų nebuvo šiam pasaulyje.

Pagarbiai Bartas Markevičius

Originalų dokumentą galite parsisiųsti čia.