Žymų Archyvai: policija

Žeimelio vidurinės mokyklos vienuoliktokų išvyka į Pakruojį

Šių metų kovo 20 – 21 dienomis Žeimelio vidurinės mokyklos vienuoliktokai dalyvavo Žmogaus saugos dienose. Kovo 20-ąją mokiniai vyko į išvyką. Jos metu turėjo galimybę apsilankyti Pakruojo gaisrinėje, Pakruojo rajono policijos komisariate ir Visuomenės sveikatos priežiūros biure. Kovo 21-ąją  vyko išvykos apibendrinimas.

Pirmiausia vienuoliktokai su direktorės pavaduotoja žmogaus saugos mokytoja Raimonda Gasperavičiene apsilankė Pakruojo gaisrinėje. Ten juos maloniai priėmė ir ekskursiją po gaisrinę pravedė pamainos vadas Artūras Skirius. Jis aprodė visas gaisrinės patalpas nuo kuklios virtuvėlės iki patalpos, kurioje džiovinamos gaisrinės žarnos. Įdomiausia, žinoma, buvo garaže. Vos į jį įėjus, mokinių dėmesį patraukė didžiulės transporto priemonės- Renault  Midlum ir Renault Kerax. Tai įvairiausios gaisrams gesinti ir žmonėms gelbėti skirtos įrangos pilni automobiliai, kuriais ugniagesiai nuolat skuba į pagalba gaisrų metu. Juose Žeimelio vidurinės mokiniai galėjo apžiūrėti viską – gaisrines žarnas, kopėčias, laužtuvus ir pjūklus, racijas, suspausto oro balionus ir visa kita, kas buvo automobiliuose. Mokiniams buvo leista pakilnoti netgi milžiniškas, sunkias metalui karpyti skirtas žirkles. Taip pat pamainos vadas leido apsivilkti ugniagesio rūbais ir pajusti, su kokiu svoriu tenka dirbti ugniagesiams. „Štai kodėl ugniagesiai kartais taip lėtai juda“- juokavo A. Skirius. Žeimeliečiai susidomėję apžiūrinėjo garaže esančią techniką ir klausėsi pamainos vado pasakojimo apie sunkų ir visuomenei labai svarbų ugniagesių darbą. Gaisrinę mokiniai paliko pilni įspūdžių.

[svgallery name=”2012 03 Vienuoliktoku isvyka i Pakruoji”]

Toliau vienuoliktokai vyko į Pakruojo policijos komisariatą, kur juos taip pat svetingai pasitiko Šiaulių apskrities VPK Pakruojo rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistė Jolanta Jokantienė. Ji  supažindino su komisariato struktūra ir policininko darbu.  PK viešosios policijos skyriaus viršininkas Ginas Pocevičius pademonstravo policininko „įrankius“- guminę lazdą, ašarinių dujų balionėlį, skydą, neperšaunamą liemenę ir  šaunamuosius ginklus. Smalsūs mokiniai turėjo galimybę savo rankose palaikyti pistoletus Makarov, CZ 75 compact  ir Glock 17,  taip pat automatinį pistoletą Uzi ir automatą AK-74. Po ginklų apžiūros skyriaus viršininkas aprodė laikinojo sulaikymo kameras, o Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio patrulis Ričardas Pašiškevičius pademonstravo Pakruojyje įrengtas stebėjimo kameras.  Vienuoliktokai susitiko su kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Jolanta Prakuraite, kuri papasakojo apie kriminalistų darbą ir pademonstravo, kaip ieškoma pirštų atspaudų ir batų pėdsakų. Mokiniams patiems buvo leista pasidaryti savo pirštų atspaudus ant daktiloskopinių plokštelių. Padėkoję pareigūnams už šiltą priėmimą ir besidžiaugdami pačių pasidarytais pirštų atspaudais, Žeimelio vidurinės mokiniai išskubėjo į kitą susitikimą.

Išėjus iš policijos komisariato, žeimeliečių laukė viešnagė Pakruojo visuomenės sveikatos priežiūros biure. Biuro direktorė Laima Miežienė paaiškino, kaip reikia gaivinti žmogų, ištiktą klinikinės mirties, ir leido patiems tai išbandyti su manekenu. Ji pademonstravo visus žmogaus gaivinimo punktus nuo sąmonės nustatymo iki dirbtinio kvėpavimo atlikimo. Štai tokia naudinga pamokėle vienuoliktokai baigė savo išvyką.

Apsilankę tokiose svarbiose įstaigose ir sužinoję daug naudingų ir įdomių faktų apie minėtų žmonių darbą, vienuoliktokai grįžo pilni įspūdžių, pagarbos ir supratimo apie policijos, ugniagesių ir sveikatos biuro darbo svarbą ir, gal būt, net susidomėję šiomis profesijomis.

11 klasės mokinė Laura Aleksonytė.

Iš mokyklos gyvenimo. Įsisaviname civilinės saugos pagrindus

Šiuolaikinis žmogus, nors ir susipažinęs su įvairiausiais mokslo atradimais, veiksmais, įsisavinęs informaciją, nėra apsaugotas nuo gamtos katastrofų, avarijų, gaisrų bei savo sukurtų atominių ginklų. Kiekvienas žmogus privalo aktyviai dalyvauti civilinės saugos veiksmuose ir nepasimesti kilus ekstremalioms situacijoms.

[svgallery name=”2011 04 Is Mokyklos gyvenimo”]

Mes, Žeimelio vidurinės mokyklos 11 klasės mokiniai, žmogaus saugos mokomės nuo 5 klasės. Norėdami plačiau susipažinti su Pakruojo rajono žmogaus saugos institucijų veikla, š.m balandžio 4 d. apsilankėme Pakruojo r. Policijos komisariate ir Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pakruojo r. Policijos komisariate mus maloniai priėmė Prevencijos poskyrio viršininkas Sidas Šumskis, kuris supažindino su policininko darbo ypatybėmis, pademonstravo pateiktis apie Lietuvos policijos mokyklą ir aukštąsias mokyklas, kuriose galima įgyti aukštąjį išsilavinimą. Mokiniai domėjosi stojimo ir  mokymosi sąlygomis. Budinčiojoje policijos dalyje buvome supažindinti su Linkuvos ir Pakruojo miestų stebėjimo funkcijomis, apžiūrėjome nusikaltėlių kameras. Nei vienam nekilo noras ten pabuvoti. Policijos stovėjimo aikštelėje prevencijos skyriaus viršininkas pademonstravo policijos automobilių įrangą ir jos galimybes.

Susitikime dalyvavo Kriminalinių tyrimų biuro tyrėjas Alfredas Martūzas, kuris papasakojo apie kriminalisto profesiją, pademonstravo kaip išryškinami pirštų atspaudai, atsakė į visus mus dominančius klausimus.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje skyrininkas Darius Karklis supažindino mus su gaisrininko profesija, pademonstravo priešgaisrinę techniką, aprodė budėtojų darbo ir gyvenimo sąlygas. Sužinojome, kokios baudos gresia asmenims už melagingus pranešimus.

Dėkojame Policijos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams už turiningai praleistą laiką, suteiktą informaciją. Supratome, kad blogiausia, kai vyksta baisūs negrįžtami dalykai, kurių aukomis gali tapti ir visai nekalti žmonės, reikia atkreipti dėmesį ne tik į save, bet ir į aplinkinius.

Žeimelio vidurinės Mokyklos 11 klasės mokinės Eglė Beinoraitė ir Aurelija Lekavičiūtė.