Žymų Archyvai: mokiniai

Neišdildomi įspūdžiai Vilniuje

Kasmet p. Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondas savo globojamoms mokykloms dovanoja nuostabias, skirtingų atspalvių šventes.

Kadangi 2012 metai yra paskelbti Muziejų metais, mūsų mokyklos mokiniams buvo suteikta galimybė apsilankyti  Lietuvos Nacionaliniame ir Taikomosios dailės muziejuose.

[svgallery name=”2012 05 Neisdildomi ispudziai Vilniuje”]

Apžiūrėję puikią parodą Lietuvos Nacionaliniame muziejuje, jaunieji dailininkai atliko užduotį ,,Pliusas/minusas‘‘. Kiekvienas pasirinko labiausiai patikusį ir nepatikusį paveikslą ir įvairiomis piešimo technikomis perteikė kūrinio vaizdo idėją.

Mokiniai aplankė tris veikiančias parodas: ,,XXa. Lietuvos dailė‘‘, MichalBudny ,,Didelė šalis‘‘ ir Elena Urbaitytė – Urbaitis ,,Pasirinkimas‘‘. Kiekvienas dalyvis išsinešė skirtingą patirtį ir supratimą apie tai, kokius būdus ir metodus taiko menininkai savo idėjoms įgyvendinti.

Aplankius Taikomosios dailės muziejų, mokinių laukė nuostabus vakaras Nacionaliniame M.K.Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre. Mokiniai susižavėję žiūrėjo 3 – 13 klasių šokio teatro mokyklos auklėtinių atliekamą 3 veiksmų romantinį baletą ,,Kopelija‘‘, gėrėjosi nuostabiomis dekoracijomis, muzika, jaunųjų šokėjų judesiais ir apranga.

Vykdami namo, visi dalinosi patirtais maloniais įspūdžiais, džiaugėsi p. Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondo dovanėlėmis.

Už neišdildomus įspūdžius Vilniuje esame dėkingi p. Almos Adamkienės fondo direktorei Sigutei Kačinskienei ir projektų vadovui Tadui Bojarskiui.

Žeimelio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė.

Išvyka pas ūkininką Gediminą Ališauską

Gediminas Ališauskas – išgirdus šią pavardę, visų pirmą sakoma: „Žmogus, sukūręs savo protėvių žemėje nuostabią 4 ha  gamtos oazę. Tik vėliau prisimenama, kad tai ūkininkas dirbantis virš 1000 ha. žemės.

[svgallery name=”2011 06 Pas Alisauska”]

Birželio 8 dieną Žeimelio vidurinės mokyklos 7 klasės mokiniai, pagal iš anksto numatytą veiklos kryptį „2011- veterinarijos gydytojo metai“ lankėsi pas ūkininką G. Ališauską. Ūkininko pagrindinė veiklos kryptis yra augalininkystė. Tačiau ūkyje auginamos ir kiaulės. Ūkininkas turi įsigijęs naujausią pašarų ruošimo ir kiaulių auginimo techniką. Pasak Gedimino „Kiaules auginti šiuo metu labai neapsimoka. Todėl kiaulių ūkis yra sumažintas iki minimumo. Auginama tik savoms reikmėms…“ Pastaruoju metu kiaulių aplankyti, dėl Lietuvoje siautėjančios ligos, nepavyko. Bet tai mokiniams nesutrukdė grožėtis Gedimino Ališausko sukurtu muziejumi po atviru dangumi, rankomis paliesti senąjį arklą, akėčias, arklio traukiamus žemės dirbimo padargus ir  įsėsti į patį naujausią traktorių, susipažinti su pakrovėjo galimybėmis, kurios gali pakilti į 7 metrų aukštį. Įspūdingoje akmenų karalijoje vaikai ieškojo dviejų vienodų akmenų, tačiau ūkininkas įspėjo „Jų čia yra virš 3 tūkstančių – bus sunkoka“. Pačiame sodybos centre iškaltas akmeninis ratas, tai sodybos simbolis bylojantis nesibaigiančią gyvenimo tėkmę, senolių, tėvų ir dabarties didžiulę meilę žemės ūkiui. O ūkininkas nesiliovė stebinti svečių. Jis iš savo arbatų sodo vaikams pateikė trijų rūšių mišinių arbatų: 1. Juozažolės, Raudonėlio, Šalavijo. 2. Krūmininės perilės, Šeivamedžio žiedo, Medetkos. 3. Mėtos, Melisos, Čiobrelių. Pastaroji, dėl ypatingo kvapo jaunimui labai patiko. Tad tą pusdienį mokiniai pailsino kūną ir sielą. Pakruojo rajono VMVT ūkininkui Gediminui Ališauskui padėkojo už nuoširdumą, vaišingumą, meilę žemės ūkiui bei švietėjišką darbą jaunimo tarpę ir įteikė padėkos raštą.

Kęstutis Valentinavičius.

Iš mokyklos gyvenimo. Įsisaviname civilinės saugos pagrindus

Šiuolaikinis žmogus, nors ir susipažinęs su įvairiausiais mokslo atradimais, veiksmais, įsisavinęs informaciją, nėra apsaugotas nuo gamtos katastrofų, avarijų, gaisrų bei savo sukurtų atominių ginklų. Kiekvienas žmogus privalo aktyviai dalyvauti civilinės saugos veiksmuose ir nepasimesti kilus ekstremalioms situacijoms.

[svgallery name=”2011 04 Is Mokyklos gyvenimo”]

Mes, Žeimelio vidurinės mokyklos 11 klasės mokiniai, žmogaus saugos mokomės nuo 5 klasės. Norėdami plačiau susipažinti su Pakruojo rajono žmogaus saugos institucijų veikla, š.m balandžio 4 d. apsilankėme Pakruojo r. Policijos komisariate ir Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pakruojo r. Policijos komisariate mus maloniai priėmė Prevencijos poskyrio viršininkas Sidas Šumskis, kuris supažindino su policininko darbo ypatybėmis, pademonstravo pateiktis apie Lietuvos policijos mokyklą ir aukštąsias mokyklas, kuriose galima įgyti aukštąjį išsilavinimą. Mokiniai domėjosi stojimo ir  mokymosi sąlygomis. Budinčiojoje policijos dalyje buvome supažindinti su Linkuvos ir Pakruojo miestų stebėjimo funkcijomis, apžiūrėjome nusikaltėlių kameras. Nei vienam nekilo noras ten pabuvoti. Policijos stovėjimo aikštelėje prevencijos skyriaus viršininkas pademonstravo policijos automobilių įrangą ir jos galimybes.

Susitikime dalyvavo Kriminalinių tyrimų biuro tyrėjas Alfredas Martūzas, kuris papasakojo apie kriminalisto profesiją, pademonstravo kaip išryškinami pirštų atspaudai, atsakė į visus mus dominančius klausimus.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje skyrininkas Darius Karklis supažindino mus su gaisrininko profesija, pademonstravo priešgaisrinę techniką, aprodė budėtojų darbo ir gyvenimo sąlygas. Sužinojome, kokios baudos gresia asmenims už melagingus pranešimus.

Dėkojame Policijos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams už turiningai praleistą laiką, suteiktą informaciją. Supratome, kad blogiausia, kai vyksta baisūs negrįžtami dalykai, kurių aukomis gali tapti ir visai nekalti žmonės, reikia atkreipti dėmesį ne tik į save, bet ir į aplinkinius.

Žeimelio vidurinės Mokyklos 11 klasės mokinės Eglė Beinoraitė ir Aurelija Lekavičiūtė.

Kaip žeimeliečiai žiemą vijo

Manau, tikrai ne veltui kovo 8 dieną buvo šaukiamas ir žadinamas pavasaris. Kaip tyčia, diena buvo šilta ir saulėta. Bet už namų kampų, pavėsių ir medžių šešėlių vis dar tūnojo nepajudinami sniego tarnai. Guli sau skylėtomis baltomis kelnėmis ir nesiruošia keltis. Ir kas gi nepadės tos dienos skaisčiai saulutei, jei ne vaikai…

[svgallery name=”2011 03 08 Uzgavenes”]

Su darniais šūksniais, baisiomis kaukėmis pasikvietę į pagalbą „Kanapinį“ drąsiai ir ryžtingai pareiškė, kad žiemai laikas bėgti iš jų kiemo. Apie savo ryžtą vaikai pranešė visam Žeimeliui.  Pakeliui, barstydami kviečius, aplankė parduotuves, Žeimelio bendrovę ir žmogų, kuris didesnę laiko dalį praleidžia mašinoje. Nepamiršo ir vaikų darželio, kuriam buvo paskelbtas sniego karas. Nusiplūkusi nuo nelengvo darbo, eisena užsuko į mokyklos stadioną. Čia visų laukė ką tik iškepti Žeimelio bendruomenės blynai, arbata ir girininkijos darbuotojų sukrautas įspūdingas laužas. Žinoma, prie laužo linksma pašokti ir padainuoti. O  „Lašininis“ visiems įrodinėjo, kad žiemą yra daug žaidimų, kuriuos žaisti labai linksma. Tačiau jo jėgos ir išmintis greitai seko. Galiausiai „Kanapinis“, pasitelkęs vaikų armiją, suniurkė „Lašininį“ į pernykštį sniegą. Ne gana to, kaip trofėjų, pasiėmė niekuo dėtą „Lašininio“ palydovę „Morę“ ir, užkėlęs ant laužo, sudegino. Ji vienoje rankoje nešė besidabinančią pavasario pumpurais šluotą, kitoje – spragilą, kaip darbo ir gero derliaus simbolį.

Visus su pavasariu sveikina

Žeimelio bendruomenės pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.

Projekto „Žeimelio miestelio praeitis ir dabartis atvirukuose“ naujienos

Pagal strategijos „Pakruojo rajono 2007-2013 m. kaimo plėtros strategija“ priemonę „Krašto savitumo puoselėjimas ir patrauklaus įvaizdžio formavimas“,  paramos sutartis Nr. LEADER-09-PAKRUOJIS-01-004, vykdome projektą „Žeimelio miestelio praeitis ir dabartis atvirukuose“.

[svgallery name=”Zeimelis atvirukuose 2010″]

Projektas  sudomino ne tik Žeimelio gyventojus  bet ir Žeimelio vidurinės mokyklos,  Žeimelio žemės ūkio mokyklos, Bardiškių mokyklos,  Degesių mokyklos moksleivius. Atvirukai buvo piešiami, modeliuojami  įvairia technika ir grafika. Gausi atvirukų ekspozicija eksponuojama Žeimelio žemės ūkio mokykloje, Bardiškių mokykloje, Žeimelio vidurinėje mokykloje ir Žeimelio seniūnijos salėje.  Spalio 21 dieną  gyventojai bus supažindinti su projekto rezultatais, pagerbti projekto dalyviai, jiems įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės. Dešimt laimėjusių atvirukų bus išleista 400 vnt. tiražu bei atvirukų katalogas 100 vnt. tiražu. Laukiame jūsų su pasiūlymais ir vertinimais ir tikimės, kad ir jūsų namuose liks mažytė projekto dalis apie Žeimelio miestelio praeitį, dabartį atviruke.

Žeimelio bendruomenės centro tarybos pirmininkas Kęstutis Valentinavičius.