Žymų Archyvai: menas

Žeimelyje – dailininkų pleneras

Birželio 13 – osios popietę Žeimelio žemės ūkio mokyklos bendrabutyje apsigyveno grupė dailininkų.
Tos pačios dienos vakarą muziejuje „Žiemgala“ vyko dailės plenero „Žiemgalos paveldas dailininkų kūryboje“ atidarymas, kurį organizavo muziejaus vedėja Daiva Skrupskelytė ir šiaulietis dailininkas Voldemaras Barakauskas.


Atidarymo iškilmėse dalyvavo archeologas, habilituotas humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Algirdas Girininkas, kraštietis, monografijos „Žeimelis“ vyriausias redaktorius ir sudarytojas Aloyzas Bėčius, Žeimelio seniūnijos seniūnė Vitalija Dobrovolskienė.
Plenero atidarymas sutapo su pagrindinio rėmėjo, Žeimelio žemės ūkio mokyklos direktoriaus Antano Indriulio, vardinėmis ir gimtadieniu. Ta proga jį pasveikino muziejaus vedėja, o kiekvienas dailininkas mokyklai padovanojo po savo tapytą paveikslą.
Plenero dalyviams dovanėles įteikė jaunosios dailininkės Smiltė ir Evelina.
Man teko svečius supažindinti su mūsų krašto senąja tarme, o šiandieninį žeimeliečių gyvenimą atskleidė daugiafunkcio centro linijinių šokių grupė.
Plenero metu nutapytų darbų parodos atidarymas įvyks, birželio 18 d. 14 val. Pakruojo krašto muziejuje „Žiemgala“.

Regina Noreikienė

Ir Žeimelio stiklas tapo spalvotas

Balandžio 9 dieną Žeimelio bendruomenės centras pasikvietė Žeimelio vidurinės mokyklos mokytoją – dailininką Saulių Zapalskį į renginį, kuriame buvo piešiama ant stiklo. Jau taip atsitiko, kad tą dieną Žeimelyje lankėsi ir Sauliaus Zapalskio draugai – tai menininkai Daiva Skrupskelytė ir Voldemaras Barakauskas. Tad susirinkusiems mažiems ir dideliems „dailininkams“  buvo kas ne tik parodo,  bet ir papasakoja apie tai, kaip stiklo ąsotis, puodelis ar dužena tampa namų interjero neįtikėtina puošmena ar dovana.

[svgallery name=”2011 04 16 Stiklas”]

Visų nuostabai mažieji renginio dalyviai pranoko visų lūkesčius. Beata Kazakevičiūtė be jokio specialaus pasiruošimo ant stiklo skraidino savo nuostabius drugelius. Gabrielės Dovidonytės žuvytės – neatskirsi, tarsi akvariume plaukioja, linksmai vinguriuodamos po tikrąją jūrą, o Robertos Bitaitytės stiklo butelys, pražydo tikra vasara. Gera ir šilta bus ten sėdėti namų „Džinui“. Neringos Valentinavičiūtės vitražas kabės ant lango virš tėvelio kompiuterio. Pasak dailininko Voldemaro Barakausko vaikai nuo gimimo turi savo spalvas ir savo sampratą į juos supantį pasaulį. Jie mūsų tikrieji menininkai. O mes, suaugusieji, gadiname tą subtilią spalvų gamą, jiems peršame savo neaiškias spalvas.

Žinoma, per keletą valandų ir Žeimelio bendruomenės „asai“ tapo tikrais menininkais. Surikiuotas mini parodėlėje išmargintas stiklas pradžiugino visus susirinkusius meno žinovus. Žeimelyje kalbama, kad tai užkrečiama. Tad sekantį kartą mes piešime ant šilko.