Žymų Archyvai: kariūnai

Mokykloje – kariūnų vizitas

Vyresniųjų klasių mokiniams labai svarbu pilietiškumo, solidarumo jausmo, kitų kultūrų pažinimo, tarpusavio supratimo ir tolerancijos ugdymas. Šiuo tikslu mūsų mokyklą aplankė kariai iš Panevėžio karo prievolės centro, teritorinio Pakruojo skyriaus.

[svgallery name=”2012 03 Kariunu vizitas”]

10 – 12 klasių mokiniams Vyr. Leitenantas Aivaras Šatkauskas, Vyr. Seržantas Dalius Ožalinskas ir Eilinis Petras Sipavičius pravedė įdomią paskaitą apie savanorių tarnybą, apie tai, kokiais būdais galima tapti kariu, kaip siekti profesinės kario karjeros ir kokios savybės reikalingos kariui. Jie parodė naują, dar nė vienoje mokykloje nerodytą filmuką apie Lietuvos kariuomenę. Pusantros valandos trukusi paskaita neprailgo, nes kariai pademonstravo jų naudojamus ginklus – nuo pistoleto iki kulkosvaidžio. Visus atsivežtus ginklus mokiniai galėjo patys palaikyti rankose, pajusti jų svorį. Kariai savanoriai atsivežė ir didžiulę kiekvienam kariui priskiriamą kuprinę. Visą jos turinį- miegmaišį, palapinsiaustę, gertuvę, kastuvėlį, kilimėlį, antrą batų porą, atsarginius rūbus ir visa kita, kas reikalinga kariui, iškraustė ir aprodė Eil. Petras Sipavičius. Svečiai su savimi atsivežė ir pačių siūtą maskuojamąjį apsiaustą, slepiantį karį nuo priešo akių.

Susitikimas buvo toks įdomus ir taip mokiniams patiko, kad po paskaitos niekas nesiskirstė ir dar gana ilgai susidomėję klausinėjo karių apie jų tarnybos smulkmenas, buitį ir kaip tapti kariu.  Kariai kantriai ir noriai atsakinėjo į mokinių klausimus. Popietė su karias praėjo sklandžiai, įdomiai ir turiningai.

11 klasės mokinė Laura Aleksonytė.