Žymų Archyvai: išvyka

Ekskursija į trikotažo siuvimo ir mezgimo įmonę

Daugiau, kaip pusmetį Žeimelyje gyvuojanti įmonė UAB „Žeimelio trikotažas“ įkūrusi 37 naujas darbo vietas, pagyvino miestelio ir aplinkinių kaimų gyvenimą.
Mokslo metams artėjant į pabaigą, su socialine padagoge Rima Dargužiene, organizavome išvyką į siuvimo ir mezgimo įmonę.


Maloniai mus pasitikusi direktorė Asta Venislovaitė papasakojo apie įmonės vykdomą veiklą, gaminamą produkciją, jos eksportavimą, profesijos įgijimo ir darbo sąlygas.
Pirmiausiai užsukome į skyrių, kur jau pasiūti trikotažo gaminiai kruopščiai patikrinami, ženklinami, lankstomi ir pakuojami. Sužinojome, kad mūsų mažame miestelyje, pagal specialius užsakymus pasiūti gaminiai keliauja į daugelį užsienio šalių.
Gretimoje patalpoje stebėjome įspūdingo dydžio mezgimų mašinas, jų veikimo procesus.
Antro aukšto patalpose įsikūrusioje siuvykloje dirba 23 siuvėjos, vienos jau diplomuotos, kitos dar besimokančios. Įmonė ateityje planuoja didinti siuvėjų skaičių, bendradarbiauti su mūsų mokykla ruošiant siuvimo specialistus.
Mokiniams ir mokytojams patiko išvyka, geriau susipažinome su siuvėjo ir mezgėjo profesija, pamatėme šiuolaikiškas moderniai įrengtas darbo vietas.

Regina Noreikienė
Žeimelio žemės ūkio mokyklos bibliotekininkė

Žeimelio gimnazijos kraštotyrininkai viešėjo Vilniuje

Kovo mėnesį Žeimelio Gimnazijos gimnazistai užsiregistravo į respublikinį kūrybinių darbų konkursą „Aš čia gyvenu“, skirtą gimtajam kraštui pažinti ir populiarinti, pristatant vietoves ir objektus, atskleidžiančius miesto, miestelio, kaimo unikalumą.
Balandžio mėnesį konkursui pateikėme du darbus: 1 g. klasė gimnazistė Olivija Usonytė paruošė reportažą apie Žeimelio Vienybės ąžuolą, 3g. kl. gimnazistas Aleksas Pašuškevičius išsamiai aprašė Steigvilių kaimo vėjinio malūno istoriją. Moksleivių darbai buvo patalpinti į internetinę svetainę www.manokrastas.lt, vyko balsavimas.


Gegužės 24 d baigiamasis renginys įvyko Vilniuje, Valstybės saugomų teritorijų tarnybos konferencijų salėje. Kai kurių moksleivių darbai buvo įvertinti specialiais prizais. Mūsų gimnazistei Olivijai Usonytei atiteko, Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos padėka ir dovanėlės. Visiems dalyvavusiems buvo įteiktos konkurso globėjos, švietimo viceministrės Genoveitos Krasauskienės ir organizatorės Genovaitės Paulikaitės padėkos, dovanotas nacionalinės ekspozicijos lankymas Valstybės saugomų teritorijų tarnyboje, ekskursijos po Vilniaus senamiesčio kalbančių skulptūrų parką, bei LDK valdovų rūmus.
Džiaugiamės turėję galimybė susipažinti su istorinėmis Vilniaus vietomis. Olivija ir Aleksas pagilino Lietuvos istorijos žinias, kurių prireiks ateityje.

Neišdildomi įspūdžiai Vilniuje

Kasmet p. Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondas savo globojamoms mokykloms dovanoja nuostabias, skirtingų atspalvių šventes.

Kadangi 2012 metai yra paskelbti Muziejų metais, mūsų mokyklos mokiniams buvo suteikta galimybė apsilankyti  Lietuvos Nacionaliniame ir Taikomosios dailės muziejuose.

[svgallery name=”2012 05 Neisdildomi ispudziai Vilniuje”]

Apžiūrėję puikią parodą Lietuvos Nacionaliniame muziejuje, jaunieji dailininkai atliko užduotį ,,Pliusas/minusas‘‘. Kiekvienas pasirinko labiausiai patikusį ir nepatikusį paveikslą ir įvairiomis piešimo technikomis perteikė kūrinio vaizdo idėją.

Mokiniai aplankė tris veikiančias parodas: ,,XXa. Lietuvos dailė‘‘, MichalBudny ,,Didelė šalis‘‘ ir Elena Urbaitytė – Urbaitis ,,Pasirinkimas‘‘. Kiekvienas dalyvis išsinešė skirtingą patirtį ir supratimą apie tai, kokius būdus ir metodus taiko menininkai savo idėjoms įgyvendinti.

Aplankius Taikomosios dailės muziejų, mokinių laukė nuostabus vakaras Nacionaliniame M.K.Čiurlionio menų mokyklos šokio teatre. Mokiniai susižavėję žiūrėjo 3 – 13 klasių šokio teatro mokyklos auklėtinių atliekamą 3 veiksmų romantinį baletą ,,Kopelija‘‘, gėrėjosi nuostabiomis dekoracijomis, muzika, jaunųjų šokėjų judesiais ir apranga.

Vykdami namo, visi dalinosi patirtais maloniais įspūdžiais, džiaugėsi p. Almos Adamkienės paramos ir labdaros fondo dovanėlėmis.

Už neišdildomus įspūdžius Vilniuje esame dėkingi p. Almos Adamkienės fondo direktorei Sigutei Kačinskienei ir projektų vadovui Tadui Bojarskiui.

Žeimelio vidurinės mokyklos direktorės pavaduotoja Raimonda Gasperavičienė.

Žeimelio vidurinės mokyklos vienuoliktokų išvyka į Pakruojį

Šių metų kovo 20 – 21 dienomis Žeimelio vidurinės mokyklos vienuoliktokai dalyvavo Žmogaus saugos dienose. Kovo 20-ąją mokiniai vyko į išvyką. Jos metu turėjo galimybę apsilankyti Pakruojo gaisrinėje, Pakruojo rajono policijos komisariate ir Visuomenės sveikatos priežiūros biure. Kovo 21-ąją  vyko išvykos apibendrinimas.

Pirmiausia vienuoliktokai su direktorės pavaduotoja žmogaus saugos mokytoja Raimonda Gasperavičiene apsilankė Pakruojo gaisrinėje. Ten juos maloniai priėmė ir ekskursiją po gaisrinę pravedė pamainos vadas Artūras Skirius. Jis aprodė visas gaisrinės patalpas nuo kuklios virtuvėlės iki patalpos, kurioje džiovinamos gaisrinės žarnos. Įdomiausia, žinoma, buvo garaže. Vos į jį įėjus, mokinių dėmesį patraukė didžiulės transporto priemonės- Renault  Midlum ir Renault Kerax. Tai įvairiausios gaisrams gesinti ir žmonėms gelbėti skirtos įrangos pilni automobiliai, kuriais ugniagesiai nuolat skuba į pagalba gaisrų metu. Juose Žeimelio vidurinės mokiniai galėjo apžiūrėti viską – gaisrines žarnas, kopėčias, laužtuvus ir pjūklus, racijas, suspausto oro balionus ir visa kita, kas buvo automobiliuose. Mokiniams buvo leista pakilnoti netgi milžiniškas, sunkias metalui karpyti skirtas žirkles. Taip pat pamainos vadas leido apsivilkti ugniagesio rūbais ir pajusti, su kokiu svoriu tenka dirbti ugniagesiams. „Štai kodėl ugniagesiai kartais taip lėtai juda“- juokavo A. Skirius. Žeimeliečiai susidomėję apžiūrinėjo garaže esančią techniką ir klausėsi pamainos vado pasakojimo apie sunkų ir visuomenei labai svarbų ugniagesių darbą. Gaisrinę mokiniai paliko pilni įspūdžių.

[svgallery name=”2012 03 Vienuoliktoku isvyka i Pakruoji”]

Toliau vienuoliktokai vyko į Pakruojo policijos komisariatą, kur juos taip pat svetingai pasitiko Šiaulių apskrities VPK Pakruojo rajono policijos komisariato viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio specialistė Jolanta Jokantienė. Ji  supažindino su komisariato struktūra ir policininko darbu.  PK viešosios policijos skyriaus viršininkas Ginas Pocevičius pademonstravo policininko „įrankius“- guminę lazdą, ašarinių dujų balionėlį, skydą, neperšaunamą liemenę ir  šaunamuosius ginklus. Smalsūs mokiniai turėjo galimybę savo rankose palaikyti pistoletus Makarov, CZ 75 compact  ir Glock 17,  taip pat automatinį pistoletą Uzi ir automatą AK-74. Po ginklų apžiūros skyriaus viršininkas aprodė laikinojo sulaikymo kameras, o Viešosios policijos skyriaus patrulių būrio patrulis Ričardas Pašiškevičius pademonstravo Pakruojyje įrengtas stebėjimo kameras.  Vienuoliktokai susitiko su kriminalinės policijos skyriaus tyrėja Jolanta Prakuraite, kuri papasakojo apie kriminalistų darbą ir pademonstravo, kaip ieškoma pirštų atspaudų ir batų pėdsakų. Mokiniams patiems buvo leista pasidaryti savo pirštų atspaudus ant daktiloskopinių plokštelių. Padėkoję pareigūnams už šiltą priėmimą ir besidžiaugdami pačių pasidarytais pirštų atspaudais, Žeimelio vidurinės mokiniai išskubėjo į kitą susitikimą.

Išėjus iš policijos komisariato, žeimeliečių laukė viešnagė Pakruojo visuomenės sveikatos priežiūros biure. Biuro direktorė Laima Miežienė paaiškino, kaip reikia gaivinti žmogų, ištiktą klinikinės mirties, ir leido patiems tai išbandyti su manekenu. Ji pademonstravo visus žmogaus gaivinimo punktus nuo sąmonės nustatymo iki dirbtinio kvėpavimo atlikimo. Štai tokia naudinga pamokėle vienuoliktokai baigė savo išvyką.

Apsilankę tokiose svarbiose įstaigose ir sužinoję daug naudingų ir įdomių faktų apie minėtų žmonių darbą, vienuoliktokai grįžo pilni įspūdžių, pagarbos ir supratimo apie policijos, ugniagesių ir sveikatos biuro darbo svarbą ir, gal būt, net susidomėję šiomis profesijomis.

11 klasės mokinė Laura Aleksonytė.

Išvyka pas ūkininką Gediminą Ališauską

Gediminas Ališauskas – išgirdus šią pavardę, visų pirmą sakoma: „Žmogus, sukūręs savo protėvių žemėje nuostabią 4 ha  gamtos oazę. Tik vėliau prisimenama, kad tai ūkininkas dirbantis virš 1000 ha. žemės.

[svgallery name=”2011 06 Pas Alisauska”]

Birželio 8 dieną Žeimelio vidurinės mokyklos 7 klasės mokiniai, pagal iš anksto numatytą veiklos kryptį „2011- veterinarijos gydytojo metai“ lankėsi pas ūkininką G. Ališauską. Ūkininko pagrindinė veiklos kryptis yra augalininkystė. Tačiau ūkyje auginamos ir kiaulės. Ūkininkas turi įsigijęs naujausią pašarų ruošimo ir kiaulių auginimo techniką. Pasak Gedimino „Kiaules auginti šiuo metu labai neapsimoka. Todėl kiaulių ūkis yra sumažintas iki minimumo. Auginama tik savoms reikmėms…“ Pastaruoju metu kiaulių aplankyti, dėl Lietuvoje siautėjančios ligos, nepavyko. Bet tai mokiniams nesutrukdė grožėtis Gedimino Ališausko sukurtu muziejumi po atviru dangumi, rankomis paliesti senąjį arklą, akėčias, arklio traukiamus žemės dirbimo padargus ir  įsėsti į patį naujausią traktorių, susipažinti su pakrovėjo galimybėmis, kurios gali pakilti į 7 metrų aukštį. Įspūdingoje akmenų karalijoje vaikai ieškojo dviejų vienodų akmenų, tačiau ūkininkas įspėjo „Jų čia yra virš 3 tūkstančių – bus sunkoka“. Pačiame sodybos centre iškaltas akmeninis ratas, tai sodybos simbolis bylojantis nesibaigiančią gyvenimo tėkmę, senolių, tėvų ir dabarties didžiulę meilę žemės ūkiui. O ūkininkas nesiliovė stebinti svečių. Jis iš savo arbatų sodo vaikams pateikė trijų rūšių mišinių arbatų: 1. Juozažolės, Raudonėlio, Šalavijo. 2. Krūmininės perilės, Šeivamedžio žiedo, Medetkos. 3. Mėtos, Melisos, Čiobrelių. Pastaroji, dėl ypatingo kvapo jaunimui labai patiko. Tad tą pusdienį mokiniai pailsino kūną ir sielą. Pakruojo rajono VMVT ūkininkui Gediminui Ališauskui padėkojo už nuoširdumą, vaišingumą, meilę žemės ūkiui bei švietėjišką darbą jaunimo tarpę ir įteikė padėkos raštą.

Kęstutis Valentinavičius.