Temos Archyvai: Apklausos

Žeimelio seniūnijos Šimtmečio žmogumi išrinktas – mokytojas, kraštotyrininkas Juozas Šliavas

Vasario mėnesio pabaigoje buvo paskelbtas Žeimelio šimtmečio žmogaus balsavimas.

2018 m. vasario 15 d. Žeimelio gimnazijoje, žemės ūkio mokykloje ir miestelio renginyje buvo paskelbti internetinio balsavimo rezultatai.

Internetu gauti – 492 balsai.

Juozas Šliavas – 200

Aloyzas Bėčius – 158

Gediminas Ališauskas – 68

Erikas Leijeris – 21

Julius Juzeliūnas -17

Bronius Nainys – 16

Kiti – 12

Žeimelio gimnazijos kraštotyrininkai ta proga parengė lankstinuką.

 

 

Paskelbė: Regina Noreikienė

Žeimelio gimnazijos kraštotyros mokytoja

Suskubkite balsuoti Žeimelio seniūnijos Šimtmečio žmogaus rinkimuose

Pasitinkant Lietuvos valstybės jubiliejų, Žeimelio gimnazijos kraštotyrininkai organizuoja Žeimelio seniūnijos Šimtmečio žmogaus rinkimus. Atrinkome 6 pretendentus, kuriuos apklausos būdu pasiūlė įvairaus amžiaus ir išsilavinimo seniūnijos žmonės. Kviečiame aktyviai balsuoti už žmogų, Jūsų manymu, savo veikla labiausiai nusipelniusį mūsų kraštui per 100 metų.

Balsavimo anketa pasiekiama adresu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2_Nvu9NfHShTqO7TfHL3yojVJZ9zMpouzOHCRGd6hADxl4A/alreadyresponded

Balsavimas baigsis 2018 m. vasario 14 d. Paskubėkite išreikšti savo nuomonę!

 

Kvietimas dalyvauti apklausoje apie Žeimelį

Gerbiamieji Žeimelio miestelio gyventojai,
Prašau Jūsų pagalbos ir kviečiu dalyvauti apklausoje apie Jūsų miestelį. Tyrime siekiama išanalizuoti Žeimelio heraldiką, sužinoti, kaip joje atsispindi kultūrinė ir istorinė atmintis. Kultūrinė atmintis – tai tokia kolektyvinės atminties forma, kuri nuolatos kinta dėl įvairiausių aplinkybių. Ši atmintis perteikdama ankstesnę patirtį, įtakoja dabartinės visuomenės sąmonę, vertybes ir gyvenimo būdą. Miestelių heraldika yra vienas iš kultūrinės atminties simbolių. Istorinė atmintis – tai įvykiai, datos, kurie yra prisimenami, išlieka žmonių atmintyje. Jūsų nuomonė labai svarbi, atliekant tyrimą, kadangi būtent Jūs geriausiai žinote apie Žeimelį.
Kviečiu Jus atsakyti į klausimus ir taip padėti plėsti, gilinti žinias apie Jūsų miestelį, suprasti, kaip jos įtakoja šiandieninį praeities įvaizdį. Taip pat sužinoti, kaip miestelio valdžios, kultūrinės įstaigos plėtoja informaciją apie Žeimelio heraldiką bei kuria kultūrinę ir istorinę atmintis.

Gauti rezultatai bus paskelbti ir pateikti apibendrintais skaičiais, diagramų ir lentelių pavidalu, todėl garantuojamas visiškas tyrimo dalyvių slaptumas. Šio tyrimo rezultatai bus skelbiami Šiaulių universiteto, Lietuvos Mokslo Tarybos rengiamų konferencijų metu, taip pat yra numatyta parašyti keletą straipsnių įvairiuose mokslo leidiniuose, pavyzdžiui, „Šiaurės Lietuva“,  „Žiemgala“.

TYRIMO REZULTATAI Į MIESTELIO SENIŪNIJĄ BUS ATVEŽTI ARBA ATSIŲSTI ŠIŲ METŲ RUGSĖJO-SPALIO MĖNESIAIS.

Elektroninį anketos variantą rasite adresu http://apklausa.lt/f/anketa-kulturine-ir-istorine-atmintis-miesteliu-heraldikoje-1cbyvpu.fullpage.
Tyrimą atlieka Šiaulių universiteto, Humanitarinio fakulteto, Kultūros studijų magistrantūros studentė Gabrielė Jasiūnienė. Iškilus klausimams galite skambinti telefonu 862522288, arba rašykite el.paštu: gabrieleabr@splius.lt
Tyrimą remia Lietuvos Mokslo Taryba.

Gabrielė Jasiūnienė.