Temos Archyvai: Žemės ūkio mokyklos renginiai

Lietuvos valstybės šimtmetis – Žeimelio žemės ūkio mokykloje

Šventinė diena prasidėjo vasario 15–osios rytą, seimo nario Arūno Gumuliausko dovanotos Lietuvos istorinės vėliavos pakėlimu.

Iškilmingai nuskambėjus tautiškai giesmei, vairą perėmė vedantieji Greta Kareivaitė ir Gytis Grybė.

Su Lietuvos valstybės jubiliejumi pasveikino mokyklos direktorius Antanas Indriulis. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Svetlana Lacienė pasidžiaugė mokinių pusmečio rezultatais. Už gerą mokymąsi ir aktyvią visuomeniną veiklą buvo įteiktos padėkos.

Renginio metu Lietuvos istorijos puslapius vartė Neringa Savickaitė ir Dovilė Vasiliauskaitė, linkėjimus Lietuvai skaitė Viktorija Leščinskaitė ir Gabija Vinciūnaitė.

Renginio dalyvius linksmino moksleivių estradinis ansamblis, vadovė Edita Dovidonienė ir ritminių šokių grupė „Gimnestarda“, vadovė Vilma Palačakienė.

Beveik visą mėnesį sukausi su mokiniais ir mokytojais darbų rate, todėl man nebuvo sunku apibendrinti. Nuo sausio 22 iki vasario 12 d. organizavome mokinių kūrybinių darbų akciją „Dovana Lietuvai“. Darbai labai įvairūs: piešiniai, birografijos darbai, paveikslas iš skystų tapetų, Gedimino pilies kalno maketas, šventinė atributika, lankstinukas ir kt. Aleksas Pašuškevičius parašė 50 puslapių Steigvilių kaimo istoriją, kurią pristatė renginio metu ir mokykloje parengė savo piešinių parodą „Šimtmečio žmonių portretai“. Eglė Juozauskienė sukūrė ir perskaitė eilėraštį „Dabartinės Lietuva“.

Pačią didžiausią dovaną mokyklai, savo rankų darbo žiemgališką juostą, dovanojo buvusi mokinė Jurgita Povilionienė. Su šia idėja įsijungėme į Prezidentės skelbtą akciją „Vasario 16–ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Visuomenės sveikatos specialistė Diana Anghelenici su mokiniais ir mokytojais įsijungė į Pakruojo rajono savivaldybės skelbtą akciją „Padovanok širdelę Lietuvai“.

Meninės fotografijos būrelio moksleiviai ir vadovė Larisa Kazakevičienė įamžino pasiruošimo darbus ir šventės akimirkas.

Bibliotekoje buvo parengta teminė lentyna „Lietuva 1918 – 2018“, bei visą savaitę skambėjo lietuviška muzika ir buvo rodomi lietuviški dokumentiniai filmai.

Kūrybiniuose darbuose moksleiviams talkino mokytojai: Albina Kavaliauskienė, Gitana Kokmanienė, Lina Ulinienė, Audronė Skučienė, Ilona Bagdonavičienė, Inga Račkauskienė, Ona Užkuraitienė, Vytoldas Šimaitis.

Būsimosios virėjos ir jų profesijos mokytoja Liucija Rusinienė, bei socialinė pedagogė Lineta Šukienė vaišino trispalviais saldumynais.

Iškilmingame renginyje buvo paskelbti Žeimelio gimnazijos kraštotyrininkų organizuotos akcijos balsavimo rezultatai. Žeimelio seniūnijos šimtmečio žmogumi išrinktas Juozas Šliavas, jį dar prisimenantiems – išdalinti lankstinukai.

Lietuvos valstybės šimtmečio proga, žiemgališka Jurgitos Povilionienės nurišta juosta apjuosėme mokyklos pastatą.

Regina Noreikienė

Žeimelio žemės ūkio mokyklos bibliotekoje – Šviesos ir Padėkos diena

Gruodžio 13 – ąją, gausus būrys skaitytojų ir lankytojų susirinko palydėti Bibliotekų metų. Renginyje dalyvavo viešnios: Žeimelio gimnazijos bibliotekininkė Virgutė Gribienė, Pakruojo J. Paukštelio viešosios bibliotekos Žeimelio padalinio vyr. bibliotekininkė Virginija Balčiūnienė, daugiafunkcio centro vaikų darželio direktorė – Laima Karpavičiūtė, auklėtojos Daiva Gasėnienė ir Liuda Krūminienė, muziejaus „Žiemgala“ vedėja Daiva Skrupskelytė.

Paminėjome Šv. Liucijos dieną, apžvelgėme nuveiktus darbus, buvo apdovanoti geriausi skaitytojai, padėkojome vieni kitiems už profesinį, kultūrinį ir meninį bendradarbiavimą.

Neatsitiktinai renginį pavadinome Šviesos ir Padėkos diena, mat jis vyko šv. Liucijos dieną. Tikybos mokytoja Vilma Plačakienė papasakojo Šv. Liucijos gyvenimo istoriją ir šios dienos prasmę. Sužinojome, kad ji globoja viską, kas susiję su šviesa, o be šviesos nėra ir laimės. Pro akis prabėgo ir vertė susimąstyti moksleivės Ainos Jasėnaitės, bei mokytojos Vilmos pateiktos mintys ir Švento Rašto žodžiai.

Mūsų biblioteka tenkina ne tik mokyklos bendruomenės narių poreikius, joje skaito miestelio gyventojai. Draugiškus ryšius palaikome su Žeimelio švietimo ir kultūros įstaigomis.

Pavasarį vykusi Tarptautinė konferencija Latvijoje, nutiesė bendradarbiavimo tiltus tarp abiejų šalių bibliotekininkių. Džiugu, kad būtent Bibliotekų metais Žeimelyje vyko rajono mokyklų bibliotekininkų seminaras.

Šiandiena „Žiemgalos“ muziejus yra tapęs ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos pasienio gyventojų traukos centru, visus metus teko nemažai bendradarbiauti. Su kolegėmis bibliotekininkėmis – dalinamės profesine patirtimi. Daugiafunkcio centro vaikų darželio „Ažuoliuko“ direktorė ne tik profesionali pedagogė, bet ir miestelio kultūros židinio puoselėtoja, užmezgusi glaudžius ryšius su kaimynine Latvija įtraukė ir rajono, bei seniūnijos bibliotekininkes. Mūsų metus nuspalvino ir mažieji darželinukai, bei šaunios jų auklėtojos. Taip jau išėjo, kad teko ne tik dėkoti, bet ir sulaukti padėkų. Viešnių palinkėjimus saugos jų dovanotas Baltas angelas, o kūrybinių minčių žibintas nušvies kitų metų kelią, kuriame vėl visos drauge dirbsime.

Geriausiems skaitytojams: Erikai Urbonavičiūtei, Viktorijai Žemaitytei, Samantai Ščegauskaitei ir Gediminui Ušeckui buvo įteikti padėkos raštai ir dovanėlės.

Labai džiaugiuosi, kad mano idėjas palaiko mokyklos direktorius Antanas Indriulis. Ypač daug pagalbos šiais metais sulaukiau iš socialinės pedagogės Rimos Dargužienės, neformaliojo švietimo organuizatorės Editos Dovidonienės ir fotografės Larisos Kazakevičienės. Už dalyvavimą renginuose, bendradarbiavimą ir visokeriopą pagalbą padėkojau mokytojams ir mokyklos bendruomenės nariams: Svetlanai Lacienei, Albinai Kavaliauskienei, Vilmai Plačakienei, Gitanai Kokmanienei, Linai Ulinienei, Liucijai Rusinienei, Audronei Skučienei, Violetai Rusinienei, Intai Mikalajūnienei, Ievai Valionytei, Simonai Jurkevičiūtei, Virginijui Praniuliui, Vytoldui Šimaičiui, Gyčiui Vaidžiuliui, Šarūnui Budnikui, Deividui Sabui, Stasiui Noreikai. Moksleiviams: Modestui Eitkevičiui ir Tomui Jakovlevui, bei aktyviausiems renginių dalyviams Gintarei Pilibaitytei, Gretai Kareivaitei, Neringai Savickaitei, Dovilei Vasiliauskaitei, Jūratei Minkevičiūtei, Robertai Inapytei, Egidijui Pašiškevičiui, Justui Grigaliūnui, Tadui Galvosui, Stasiui Veruičiui.

Šiemetinė bibliotekos eglutė – jaunųjų suvirintojai ir floristikos būrelio moksleivių, bei jų mokytojų Deivido Sabo ir Gitanos Kokmanienės, meninio darbo rezultatas.

Akomponuojant gitara estradinio ansamblio būrelio vadovei Editai Dovidonienei, moksleiviai sudainavo nuotaikingą dainą „Mūsų dienos, kaip šventė“.

O kokia šventė be torto? Socialinės pedagogės Rimos pasiūlytą idėją, padėjo įgyvendinti Žeimelio gimnazijos 2g. klasės moksleivės: Olivija Usonytė, Žavinta Butaitė, Kornelija Litvinskaitė, Viktorija Kirjanovaitė, Vaineta Stremilaitė ir Monika Zubavičiūtė.

Visiems renginio dalyviams teko po gabalėlį Padėkos torto, kuriame slėpėsi išmintis ir siurprizas.

Regina Noreikienė

Žeimelio žemės ūkio mokyklos bibliotekininkė

Vilties angelai priminė istoriją

Pasitinkant Lietuvos okupacijos 75 – ąsias metines, birželio 8 – 14 dienomis, kartu su socialine pedagoge Rima Dargužiene, istorijos mokytoja Lina Uliniene ir dailės mokytoja Gitana Kokmaniene, mokykloje organizavome pilietinės iniciatyvos akciją „Vilties angelai primena istoriją“, kurios metu bibliotekoje buvo parengta paroda, vyko pokalbiai su mokiniais apie tremtį, iš popieriaus karpėme angelų figūras.


Birželio 14 d. mokyklos bendruomenės narius ir svečius, mūsų mokyklos bendrabutyje įsikūrusius dailės plenero „Žiemgalos paveldas dailininkų kūryboje“ dalyvius, pakvietėme į renginį.
Istorijos mokytoja Lina Ulinienė papasakojo apie okupacijos laikotarpį, trėmimus, gyvenimą tremtyje, Gedulo ir Vilties dienos prasmę ir reikšmę.
Išklausę istorijos mokytojos pranešimo, nešini angelais išėjome į mokyklos kiemą.
Po Lietuvos okupacijos 75- osioms metinėms skirto eilėraščio, simboliniai angelai, suteikę lietuviams stiprybės, jėgų ir vilties tremtyje, baltais sparnais supleveno ant laiptų turėklų ir kiemo žibintų.
Renginio pabaigoje visi norintys galėjo pažiūrėti filmą ‚Ekskursantė“.

Regina Noreikienė

Paroda „Įstabus vėrinių pasaulis“

Žeimelio žemės ūkio mokykloje vykusį Vasario 16 skirtą renginį nuspalvino moksleivės Živilės Povilionytės rankdarbių parodos, „Įstabus vėrinių pasaulis“ atidarymas.
Živilė gyvena mūsų rajone, yra baigusi Linkuvos gimnaziją, šiuo metu mūsų mokykloje ruošiasi įgyti pardavėjos profesiją.

Mergina nuostabiame karoliukų pasaulyje gyvena pora metų. Įspūdingai atrodo jos rankų sukurti bonsai, spalvingos gėlių puokštės, apyrankės, kaklo papuošalai, auskarai ir medžių šakelėmis dekoruoti buteliai.
Karoliukai – Živilės laisvalaikis, pomėgis ir kūryba, nuskaidrinanti pilką kaimo kasdienybę. Autorė savo sukurtais darbeliais džiugina artimuosius ir draugus.
Pirmoji Živilės kūrybinių darbelių paroda sužavėjo, ne tik mūsų mokyklos mokinius ir mokytojus, bet ir gimnazijos, bei miestelio bendruomenės narius.
Paroda džiugins lankytojus visą vasario mėnesį. Kviečiame aplankyti!

Regina Noreikienė
bibliotekininkė

Žemės dieną kalbėta apie miškus ir saulę

Minint Pasaulinę žemės dieną, Žeimelio žemės ūkio mokykloje kalbėjome apie miškus. Renginyje dalyvavo svečias, Linkuvos girininkijos girininko pavaduotojas, Algirdas Plakbarzdis.

 

Miškai – didžiausi žmonijai teikiami žemės turtai: žmonių išgyvenimo, pragyvenimo, meninių įkvėpimų šaltiniai, faunos namai, tylos ir ramybės oazė didžiulėje technologijų epochoje. Apie miškus sukurta daug įdomių pasakojimų, dainų, eilėraščių. Šiais metais minime poeto Antano Baranausko 180 – ąsias gimimo metines. Jis pirmasis prabilo apie gamtos ir žmogaus dvasinio turtingumo ryšius, jo sukurta meninė poema „Anykščių šilelis“ – savotiškas himnas miškui. Bibliotekoje buvo parengta paroda skirta „Pasaulinei žemės dienai“.
Tradicinį renginį, pranešimu apie žemės dieną, pradėjo biologijos mokytoja Regina Dainauskienė. Primindama etnografinių regionų metus, mokytoja kalbėjo apie mūsų regiono miškus, mažuosius jų turtus, kurie suteikia žmonėms džiaugsmo ir sveikatos. Pasidalino vaikystės prisiminimais, apie pavasario laukimą, bendras talkas, savo vaikystės kaimo žmonių bendruomeniškumą.
Mokytoja kvietė visus mylėti gamtą, nešiukšlinti, susitvarkyti aplinką ir laukti tikrojo pavasario.
Su žemės diena pasveikino ir išsamų pranešimą pateikė svečias, Algirdas Plakbarzdis. Girininko pavaduotojas plačiai papasakojo apie mūsų miškų teritorijas, jų ribas, miškuose augančių medžių rūšis. Mūsų miškų teritorija turi net du saugomus draustinius: Glebavos genetinį uosio ir pedologinį dirvožemio, kuriuose galima rasti retų augalų ir gyvūnų. Kvietė tausoti miško turtus ir saugoti miškus nuo gaisrų.
Svečias daug pasakojo ne tik apie savo, bet ir kitų miškininkų darbus: želdynų sodinimus, jų priežiūrą, medžių kirtimą. Mokinai domėjosi miškininko profesija, pateikė klausimų. Sužinojo kokius dalykus labiausiai reikia stengtis mokytis norint tapti miškininkais.