Naujienos

Gerb. Žeimelio bendruomenės nariai ir visi žeimeliečiai. Rugjūčio 26d. Pakruojyje vyks šventė „Žiemgališkas Pakruojis“. Pakruojo VVG nuoširdžiai kviečia ir mūsų bendruomenę dalyvauti ir sukurti Žiemgališkąji kiemelį.
Kviečiu visus prisijungti ir dalyvauti. 

Norinčius dalyvauti, kviečiu registruotis tel 8 614 77687.

Daiva

2017 m. PAKRUOJO ŠVENTĖ

„ŽIEMGALIŠKAS PAKRUOJIS“

 

Gerb. seniūnai, bendruomenių ir kitų organizacijų pirmininkai,

Vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“ 2017 m. Pakruojo šventėje „Žiemgališkas Pakruojis“ yra atsakinga už seniūnijų, bendruomenių ir kitų organizacijų kiemelių organizavimą.

Šiais metais Pakruojo šventė rengiama Pakruojo mieste.  Tradiciškai šventė vyks 3 dienas, 2017 m. rugpūčio 25–27 d., baigiama rengti visa šventės programa, kai tik ji bus parengta, pasidalinsime. Nuoširdžiai kviečiame Pakruojo šventėje ir kiemeliuose dalyvauti šeimas, tikimės, kad šventės renginiai patiks visiems, nuo pačių mažiausių iki garbingo amžiaus senjorų.

Informuojame seniūnus, kad jeigu iš seniūnijos neužsiregistruos nei viena bendruomenė ar kita organizacija, tai kiemelį seniūnija turės įrengti pati, jeigu bus bent viena organizacija, senūnijai kiemelio rengti nereikia, nebent Jūs patys to norėtumėte.

 

Data ir vieta.

Kiemeliai bus rengiami tik vieną dieną, tai yra šeštadienį, rugpj?ūčio 26 d., gražiame Pakruojo parke, tarp medžių, prie Kruojos upės slėnio, nes upės slėnyje ir bus pagrindinė Pakruojo šventės scena. Kiemelių vietas VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ pažymės.

 

Atsižvelgdami į šventės temą kiemelius pavadinome:

ŽIEMGALIŲ BENDRUOMENĖS GENČIŲ KIEMELIAI.

 

Dėl genties pavadinimo.

Kviečiame pavartyti istorinius šaltinius,  Žiemgaliai dabartinėse mūsų žemėse klestėjo XII-XIII amžiuje, gal Jūsų vietovė istorijoje minima, bet kuriuo atveju kiekviena organizacija turite teisę ir priedermę pati sukurti savo genties pavadinimą.

Minima, kad Žiemgaliai buvo: žemdirbiai, kariai, medžiotojai, žvejai.

 

Pagal PAKRUOJO ŠVENT?S PROGRAMĄ, rugpjūčio 26 d.:

Nuo 9.00 val. iki 11.00 val. įvažiavimas ? Pakruojo parką ir Žiemgalių bendruomenės genčių kiemeliį įkūrimas.

Kiemeliai šurmuliuos nuo 11.00 val. iki 18.00 val.

 

12.30 val. Žiemgalos bendruomenės vasaros baigtuvių puotos paskelbimas, Krivio sveikinimas, koncertas. Pakruojo parko mažojoje estradoje.

 

Nuo 13.00 val. kiemeliuose vyks:

Žiemgalių patiekalų ragautuvės,

Žiemgalių, vasaros baigtuvių, javapjūtės vainikų pynimas,

Vasaros gėrybė kompozicijų pristatymas.

Kartu su rajono vadovais ir šventės svečiais planuojame aplankyti visus kiemelius. Kiemeliuose siūlome demonstruoti senuosius Žiemgalių darbus (verpti, megzti, kažką gaminti), pristatyti rakandus, pinti vainikus, juos galėsite parduoti arba dovanoti, rekomenduojame pakviesti ir pamokyti šventės svečius, kaip jiems patiems nusipinti vainiką. Žiemgališkais patiekalais galėsite vaišinti, o norintys ir parduoti (laikantis bendrų higienos reikalavimų).

 

Nuo 16.30 val. planuojama eisena, ji kaip ir ankstesniais metais rikiuosis prie Pakruojo parko, P. Mašioto gatvėje, apeis ratą per tiltą, Vytauto Didžiojo g., per užtvanką ir eisena grįš  ? Pakruojo parką prie kiemelių (organizuos Kazimiera Klabienė, už dalyvavimą eisenoje 30 Eur).

 

18.00 val. Žiemgalių bendruomenės genčių vainiko iškėlimas. Svečių sveikinimai, nominacijos ir apdovanojimai. Kruojos upės slėnio estradoje.

 

 

UŽDUOTYS KIEMELIŲ KŪRĖJAMS

(jos šiais metais tikrai labai lengvos, paprastos ir tikrai visiems malonios)

 

  1. Atsivežti iš javų varpų (kviečių, rugių, miežių, avižų) ar linų nupintą genties vainiką. Varpų ar linų vainikas dar gali bųti papuoštas pievų gėlėmis. Vainiko vidinis skersmuo 30 cm. Vainikai bus vertinami, tris gražiausius vainikus nupynę gentys bus apdovanotos, kiekvienos genties vainikas bus tvirtinamas prie bendro genčių vainiko. Taip pat prašome atsivežti apie pusę metro nupinto vainiko dalies, kurią jau šventės metu sujungsime ? vieną didelį vainiką, bendru vainiku apjuosime genčių vainikus,   bendrą vainiką iškelsime visi kartu 18.00 val. Kruojos upės slėnio estradoje.

 

  1. Atsivežti pagamintą ar gaminti vietoje bent vieną Žiemgalių patiekalą. Patiekalai gali būti iš šviežių bulvių, daržovių (burokėlių, žirnių, pupų), naujo derliaus javų kepiniai (duona, pyragai, bandelųs), įvairios košės ir t. t. Genties pristatomo Žiemgalių patiekalo receptą, prašome pateikti rašytine forma, gražiai apipavidalintą. Žiemgalių patiekalai bus vertinami, tris skaniausius, įdomiausius Žiemgalių patiekalus pateikę gentys bus apdovanotos. Žiemgaliai darė ir alų, bet jis turi būti gražiai, pagal senąsias tradicijas pateiktas ir saikingai vartojamas. Darbo grupėje su rajono vadovais šį klausimą aptarėme ir suderinome.

 

  1. Atsivežti pagamintą ar gaminti vietoje Vasaros gėrybių kompoziciją. Gentys šią kompoziciją gali kurti iš ko tik nori: javų varpų, uogų, vaisių, gėlių, lapų, šakų, buities rakandų ir t.t. Kompozicijos bus vertinamos, tris gražiausias, įdomiausias kompozicijas sukūrę gentys bus apdovanotos.

 

Dar kartą pakartojame, ką apdovanosime:

  • Tris gentis už Gražiausius vainikus.
  • Tris gentis už Gardžiausius, įdomiausius patiekalus.
  • Tris gentis už gražiausias Vasaros gerybių kompozicijas.

 

Kiekvienai organizacijai (seniūnijai, bendruomenei, kitai organizacijai) įkūrusiai kiemel? Pakruojo rajono savivaldybė perves 100 Eur, pagal VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ pateiktą sąrašą  ir dalyviųkontaktus.

 

Kviečiame visus būti aktyviais, naudokitės proga ir parodykite savo organizacijos vieningumą, organizuotumą, vaišingumą, meilę gimtam kraštui ir jo istorijai.

Pageidaujantys pasitikslinti skambinkite nurodytais telefonais.

Registruokitės iki 2017 m. rugpjūčio 4 d. :

 

El. paštas pakruojovvg@pakruojis.lt

Marija Žiubrienė +370 614 73 949

Saidana Areimienė+370 693 70 712 (atostogauja nuo rugpjūčio 4 d.)

Aivaras Mieliauskas +370 698 56 327 (atostogauja nuo rugpjūčio 1 d.)

 

Registruodamiesi pateikite:

genties pavadinimą,  

organizacijos pavadinimą,

kiemelio ar palapinės dydį,

banko pavadinimą ir sąskaitos Nr. į kurią bus pervedamos savivaldybės lėšos,

atsakingo asmens vardą, pavardę ir telefoną.