Iš mokyklos gyvenimo. Įsisaviname civilinės saugos pagrindus

Šiuolaikinis žmogus, nors ir susipažinęs su įvairiausiais mokslo atradimais, veiksmais, įsisavinęs informaciją, nėra apsaugotas nuo gamtos katastrofų, avarijų, gaisrų bei savo sukurtų atominių ginklų. Kiekvienas žmogus privalo aktyviai dalyvauti civilinės saugos veiksmuose ir nepasimesti kilus ekstremalioms situacijoms.

[svgallery name=”2011 04 Is Mokyklos gyvenimo”]

Mes, Žeimelio vidurinės mokyklos 11 klasės mokiniai, žmogaus saugos mokomės nuo 5 klasės. Norėdami plačiau susipažinti su Pakruojo rajono žmogaus saugos institucijų veikla, š.m balandžio 4 d. apsilankėme Pakruojo r. Policijos komisariate ir Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Pakruojo r. Policijos komisariate mus maloniai priėmė Prevencijos poskyrio viršininkas Sidas Šumskis, kuris supažindino su policininko darbo ypatybėmis, pademonstravo pateiktis apie Lietuvos policijos mokyklą ir aukštąsias mokyklas, kuriose galima įgyti aukštąjį išsilavinimą. Mokiniai domėjosi stojimo ir  mokymosi sąlygomis. Budinčiojoje policijos dalyje buvome supažindinti su Linkuvos ir Pakruojo miestų stebėjimo funkcijomis, apžiūrėjome nusikaltėlių kameras. Nei vienam nekilo noras ten pabuvoti. Policijos stovėjimo aikštelėje prevencijos skyriaus viršininkas pademonstravo policijos automobilių įrangą ir jos galimybes.

Susitikime dalyvavo Kriminalinių tyrimų biuro tyrėjas Alfredas Martūzas, kuris papasakojo apie kriminalisto profesiją, pademonstravo kaip išryškinami pirštų atspaudai, atsakė į visus mus dominančius klausimus.

Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje skyrininkas Darius Karklis supažindino mus su gaisrininko profesija, pademonstravo priešgaisrinę techniką, aprodė budėtojų darbo ir gyvenimo sąlygas. Sužinojome, kokios baudos gresia asmenims už melagingus pranešimus.

Dėkojame Policijos ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams už turiningai praleistą laiką, suteiktą informaciją. Supratome, kad blogiausia, kai vyksta baisūs negrįžtami dalykai, kurių aukomis gali tapti ir visai nekalti žmonės, reikia atkreipti dėmesį ne tik į save, bet ir į aplinkinius.

Žeimelio vidurinės Mokyklos 11 klasės mokinės Eglė Beinoraitė ir Aurelija Lekavičiūtė.